Instagram, TikTok özelliğini test etmeye başladı

Instagram, hikayeler özelliği için yeni bir konsepti test etmeye başladı. Sosyal medya platformu en yakın rakibi TikTok’un kullandığı dikey akış sistemini kopyalamayı hedefliyor. Bu özellik Reels için de kullanılıyor.

Instagram, TikTok özelliğini test etmeye başladı
Instagram, TikTok özelliğini test etmeye başladı
GİRİŞ 04.02.2021 14:08 GÜNCELLEME 04.02.2021 14:08

Instagram tarafından yeni özellikler çeşitli kullanıcılar tarafından test edilmeye devam ediyor. TikTok’un dikey akış sistemine benzeyen bir özellik bazı Instagram kullanıcılarında görüldü.

Alessandro Paluzzi isimli kullanıcı tarafından paylaşılan ekran görüntülerine göre, sistem geliştirilmeye devam ediliyor. Bu da Instagram’ın özelliği en kısa zamanda kullanıcılarına sunmayı hedeflediğini gösteriyor.

Decoder isimli podcast programında konuşan Instagram başkanı Adam Mosseri, 2020’nin kendileri için bir sürü hedef gerçekleştirme planları yaptıkları bir sene olduğundan, 2021’in ise bu planları yerine getirmek ve deneyimleri basitleştirmek için çabalayacakları sene olacağından bahsetmişti. Hikayeler özelliğinin uğrayacağı bu değişikliğin yanı sıra, bir başka özellik olan IGTV’nin herhangi bir değişiklik alması beklenmiyor.

 

KAYNAK: SHİFTDELETE, HABER7
ETİKETLER
TEKNOLOJİ İnstagram
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: 10-11-12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verilecek
Türkiye, hava savunmada 'Hisar' ile donatılacak!