Rekabet Kurulu'ndan WhatsApp kararı

Rekabet Kurulu, Facebook’un Türkiye’de, WhatsApp kullanıcılarının verilerinin 8 Şubat 2021 tarihinden itibaren başka hizmetler için kullanılmasına yönelik getirdiği koşulları durdurması ve bu koşulları kabul eden veya kabul etmeyen tüm kullanıcılara Facebook’un veri paylaşımını içeren yeni koşulları durdurduğunu anılan tarihe kadar bildirmesi şeklinde geçici tedbir alınmasına karar verdi.

Rekabet Kurulu'ndan WhatsApp kararı
Rekabet Kurulu'ndan WhatsApp kararı
GİRİŞ 15.02.2021 12:15 GÜNCELLEME 15.02.2021 13:08
Bu Habere 64 Yorum Yapılmış

WhatsApp'ın yeni gizlilik sözleşmesi kararı uzun bir süre gündemden düşmemişti. Rekabet Kurulu da WhatsApp'ın çatı şirketi Facebook ve WhatsApp hakkında geçen ay soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında önemli bir karar alındı.

REKABET KURULU'NUN WHATSAPP KARARI

Rekabet Kurulu, Facebook’un Türkiye’de, WhatsApp kullanıcılarının verilerinin 8 Şubat 2021 tarihinden itibaren başka hizmetler için kullanılmasına yönelik getirdiği koşulları durdurması ve bu koşulları kabul eden veya bilgilendirmeyi alarak kabul etmeyen tüm kullanıcılara Facebook’un veri paylaşımını içeren yeni koşulları durdurduğunu anılan tarihe kadar bildirmesi şeklinde geçici tedbir alınmasına karar verdi.

WhatsApp ise yeni gizlilik sözleşmesi kararında geri adım atmış, 8 Şubat'ta hayata geçecek yeni şartları 15 Mayıs'a ertelemişti.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 64
 • Xxxx 11 ay önce Şikayet Et
  Bu ülkede paypalin kapatılma sebebi bütün ulkerden ofisi olduğu halde Türkiye'ye acmamasi ve bütün kullanıcıları Amerika'da tutup bütün parayı cebe atıp vergi vermek istememesidir. Dipnot...
  Cevapla
 • Bozkurt 11 ay önce Şikayet Et
  Wattsaap adını yazamıyoruz doğru bile söyleyemiyoruz ama vazgeçemiyoruz öylemi vatsapı silememek acizliktir nelerden vazgeçmedik geçmeyeceğizki silin gitsin silenler sayesinde bu duruma geldi herkes silsinki hayatımızdan çıksın değersizler yeni bir dünya kuralım milyar dolarlık şirketlere ürün olmayalım vatsap hangi mazluma bir lokma ekmek vermiş dünyaya ne katmış
  Cevapla
 • Ömer 11 ay önce Şikayet Et
  bende hic birsey anlamadim:)
  Cevapla
 • Bu süreçte 11 ay önce Şikayet Et
  tiktok uygulaması asıl tehlikeli olanı.Cocukları uzak tutun bu garip kardesinizi dinleyin
  Cevapla
 • Mehmetçik 11 ay önce Şikayet Et
  Sildim gitti
  Cevapla
 • mutat 11 ay önce Şikayet Et
  gururla kullanıyorum whatsapı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cüneyt Özdemir Selçuk Tepeli'yi ti'ye aldı: Daha önce zombi filmleri seyrediyordum
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum