WhatsApp para gönderme özelliği hakkında videolar yayınladı

WhatsApp’ın bazı ülkelerde kullanıma sunduğu para gönderme özelliği yaygınlaşıyor. Şimdilik sadece Hindistan ve Brezilya’da kullanılan özelliğe dair WhatsApp tarafından videolar paylaşıldı. WhatsApp para gönderme özelliği videoları, şirketin resmi hesaplarında yayınlandı.

WhatsApp para gönderme özelliği hakkında videolar yayınladı
WhatsApp para gönderme özelliği hakkında videolar yayınladı
GİRİŞ 18.02.2021 11:54 GÜNCELLEME 18.02.2021 11:54

WhatsApp, kullanıcılara pratik ve hızlı mesajlaşma dışında para gönderme gibi hizmetler de sunmaya başladı. Şimdilik Hindistan ve Brezilya gibi ülkelerde aktif olan bu özellik için şirket, resmi YouTube kanalı üzerinden “Nasıl yapılır?” videoları paylaşmaya başladı.

WhatsApp’ın videoda gösterdiği üzere mesajlaşma uygulamasını kullanarak bir kişiye para göndermek son derece basit. WhatsApp ana ekranındayken sağ üstteki üç nokta (seçenekler) ikonuna tıkladıktan sonra “Ödeme” alt menüsüne gitmek gerekiyor. Bu ekranda hem geçmiş ödemelerimizi görüntüleyebiliyor hem de yeni bir ödeme işlemi başlatabiliyoruz.

Videoda QR kod ile WhatsApp üzerinden para gönderme özelliğinin tüm detayları net bir şekilde gösteriliyor. Videolar WhatsApp’ın resmi YouTube hesabında paylaşıldı.

ETİKETLER
TEKNOLOJİ
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika: ABD ateşle oynuyor! Türkiye'ye karşı yeni hedefleri...
Başkan Erdoğan: Atılacak adım gençleri daha huzurlu hale getirecek