Telegram'da mesajları deşifre eden açık keşfedildi

WhatsApp’ın hizmet şartlarını güncellemesi sonrası milyonlarca kullanıcı Telegram ve Signal gibi uygulamalara yönelmişti. Bir anda popüler hale gelen bu uygulamalar haliyle bilgisayar korsanlarının hedefi haline geldi. Güvenlik araştırmacıları Telegram’da özel mesajları deşifre eden bir açık keşfedildiğini açıkladı.

Telegram'da mesajları deşifre eden açık keşfedildi
Telegram'da mesajları deşifre eden açık keşfedildi
GİRİŞ 14.02.2021 13:33 GÜNCELLEME 14.02.2021 13:33
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Milyonlarca kullanıcı, WhatsApp’a tepki olarak yeni mesajlaşma uygulamalarına yöneldi. Telegram başta olmak üzere Signal ve Bip gibi uygulamaları indiren kullanıcılar, sözleşmenin uzatılmasını sağlamıştı.

3 günde 25 milyon kullanıcı kazanan Telegram, özellikleri ile alternatiflerinden daha iyi konumda olduğu için birçok kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor. Uçtan uca şifreleme özelliğinin sadece özel mesajlaşma seçeneğinde yer aldığı uygulama, bilgisayar korsanlarının hedefi durumuna geldi.

Güvenlik açığı güncel sürümde devam ediyor

Telegram 7.3 sürümünde keşfedilen açığın şu an kullanılan 7.4 sürümünde de yer aldığı açıklandı. Gönderilen medya dosyalarının sohbet penceresinden silinse bile cihazların depolama alanlarında kaldığını belirten araştırmacılar, mesaj yedeklerinin ve medya dosyalarının saklandığı klasörün geliştirilen bir yazılım ile açığa çıkarılabildiğinin altını çizdi.

Güvenlik araştırmacılar, bu açığın macOS kullanıcılarını etkilediğini belirtti. Telegram, henüz bu konu ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı.

KAYNAK: SHİFTDELETE, HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • ismime gerk yok 5 ay önce Şikayet Et
    bence yerli ve milli bip kulanalı
    Cevapla
  • Cemre Solmaz 5 ay önce Şikayet Et
    Bip kullanalım
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: Karadeniz'de tarihi gün: Başkan Erdoğan'dan önemli açıklama!
Bakan Koca tek tek açıkladı! Bu rakamlar her şeyi anlatıyor