Telegram yeni güncellemeyle WhatsApp'tan daha yetenekli hale geldi

WhatsApp’ın gizlilik politikasında geri adım atmaması Telegram’a geçiş yapan kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Büyük dijital göçü fırsat bilen Telegram, kullanıcı deneyimini artıracak yeni özellikleri her geçen gün çoğaltıyor. Telegram, son güncellemeyle beklenen bir özelliği kullanıma sundu.

Telegram yeni güncellemeyle WhatsApp'tan daha yetenekli hale geldi
Telegram yeni güncellemeyle WhatsApp'tan daha yetenekli hale geldi
GİRİŞ 24.02.2021 15:56 GÜNCELLEME 24.02.2021 15:56
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

WhatsApp'ın yeni gizlilik politikası rakibi Telegram'a yaradı. iOS ve Android için yayınlanan Telegram 7.5.0 güncellemesi uygulamaya bir dizi yenilik ekledi.

Telegram güncellemesi; otomatik silinen mesajlar özelliğini ve hem Android hem de iOS için widget ve hareketli emoji gibi özellikleri kullanıcılara sunuyor.

Yeni güncellemede, artık belirli bir sohbet için mesajların otomatik olarak silinmesini ayarlama seçeneği yer alıyor. Kullanıcılar 24 saat veya 7 gün arasında seçim yapabilir ve zamanlayıcı ayarlandıktan sonra gönderilen tüm mesajlar herkes için silinir. Beklendiği gibi, gruplar ve kanallar için zamanlayıcıyı yalnızca yöneticiler etkinleştirebilir veya değiştirebilir.

Artık hem Android hem de iOS'ta uygulama için Ana ekran widget'ları ayarlayabilirsiniz. Sunulan iki widget var. Bu widget'lar en son sohbetleri göstermeye ve sadece isimlerin ve profil resimlerinin gösterileceği bir kısayol olarak göstermeye yarıyor.

Bağlantı davetleri artık yalnızca sınırlı bir süre, kullanım sayısı veya her ikisi için etkin olacak şekilde yapılandırılabiliyor ve ayrıca kolay paylaşım için taranabilir QR kodlarına dönüştürülebilir.

Ayrıca gruplar, kullanıcı sınırını 200.000'den sınırsıza çıkarabilen Yayın Gruplarına dönüştürülebiliyor. Sohbeti İçe Aktarma özelliği de yeni oldukları veya 1000'den az mesaja sahip oldukları sürece sohbetleri otomatik olarak orijinal tarihlerine göre sıralayacak şekilde iyileştiriliyor.

KAYNAK: TEKNOLOJİOKU, HABER7
ETİKETLER
TEKNOLOJİ
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Avrupali 6 ay önce Şikayet Et
    Telegramin tercih edilmesinin nedenlerinden biride, mesajlasan kisilerin bilgilerinin 3. kisilere verilmemesidir.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Okulda dehşete düşüren anlar! Oğluyla kavga eden çocuğa dehşeti yaşattı