Huawei'nin işletim sistemi HarmonyOS 2.0 için tarih belli oldu

Huawei’nin kendi geliştirdiği mobil işletim sistemi HarmonyOS’un kullanıma sunulacağı tarih belli oldu. Teknoloji devinin yeni işletim sistemi için hedefi 300-400 milyon cihaza ulaşmak. Android ve iOS’a rakip olacağı düşünülen HarmonyOs ilk olarak Huawei Mate X2 gibi yeni nesil cihazlarda karşımıza çıkabilir.

Huawei'nin işletim sistemi HarmonyOS 2.0 için tarih belli oldu
Huawei'nin işletim sistemi HarmonyOS 2.0 için tarih belli oldu
GİRİŞ 23.02.2021 11:43 GÜNCELLEME 23.02.2021 11:43

Huawei’nin yeni işletim sistemi HarmonyOS 2.0 hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Yeni katlanabilir ekranlı modelini tanıtan şirketin bu cihazla birlikte HarmonyOS 2.0 işletim sistemini de kullanıma sunması bekleniyor. Android ve iOS gibi milyarlarca kişi tarafından kullanılan işletim sistemlerine rakip olması beklenen HarmonyOS 2.0’ın Nisan 2021 tarihinde yayınlanacağı açıklandı.

HarmonyOS 2.0 güncellemesi alacak cihazların tam listesi henüz Huawei tarafından yayınlanmadı. Ancak internete sızdırılmış bir ön liste bulunuyor. HarmonyOS 2.0 işletim sisteminin uyumlu olduğu işlemcileri ise buradan görebilirsiniz.

Hedef 300 milyon cihaz

Huawei Geliştirici Konferansı 2020 etkinliğinde tanıtılan HarmonyOS 2.0 sadece akıllı telefonları değil aynı zamanda akıllı saatleri, akıllı ev aletlerini, araç sistemlerini, TV'leri destekliyor.

Huawei geçtiğimiz yılın sonunda HarmonyOS 2.0 mobil beta sürümünü yayınlamıştı. Ayrıca yeni işletim sistemi P40'ta çalışırken görüntülendi. Huawei, HarmonyOS'u bu yıl 300 ila 400 milyon cihaza kurmayı planlıyor

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu'nu savunmak isteyen Sözcü işleri daha da karıştırdı: Algı ellerinde patladı!
Ayşenur Arslan'a göre tezkere için yalan haber uydurdular: Hiç 10 kişi ölmüş gibi durmuyor