Zuckerberg ışınlanma için tarihi açıkladı

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg milyonlarca insanın merak ettiği ışınlanma teknolojisinin hayatımızla buluşacağı tarihi açıklayarak, " 10 sene içinde toplantılara "ışınlanarak" gideceksiniz" dedi.

Zuckerberg ışınlanma için tarihi açıkladı
Zuckerberg ışınlanma için tarihi açıkladı
GİRİŞ 11.03.2021 12:34 GÜNCELLEME 11.03.2021 22:34
Bu Habere 41 Yorum Yapılmış

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, ışınlanma teknolojisinin hayatımıza gireceği tarihe ilişkin açıklamalarda bulundu. Mark Zuckerberg, The Information'a verdiği röportajda "Sosyal deneyimlerin kutsal kasesi, bir başkasıyla birlikte bulunduğunuz hissini verebilmesinde yatıyor" dedi. Zuckerberg, geleceğin enformasyon platformunun sanal gerçeklik olacağını ve bu kapsamda artırılmış ve sanal gerçekliğe yatırım yapmanın mantıklı olduğuna inandığını söyledi.

ULAŞIM ARAÇLARI DEVAM EDECEK

“2021'deyiz, bitleri (veri depolamada en küçük dosya birimi) hareket ettirmek atomu hareket ettirmekten çok daha kolay” diyen Zuckerberg, “Tabii ki arabalar, uçaklar, tüm bunlar var olmaya devam edecek. Oysa daha fazla ışınlama gerçekleştirdiğimizde sadece yolculuğu ve bireysel olarak bizi yavaşlatan türden şeyleri kişisel olarak ortadan kaldırmakla kalmıyoruz, bunun aynı zamanda toplum ve genel bakımdan gezegen için de daha iyi olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Zuckerberg, sanal gerçekliğe geçişin, dünya için de iyi olacağını, karbon salınımının ciddi oranda azalabileceğinin altını çizdi. Zuckberg açıklamasında " 10 sene içinde toplantılara "ışınlanarak" gideceksiniz" diye konuştu. 

O AŞAMAYA VARMAYI ÇOK İSTİYORUM

Sanal gerçekliğin gelişmesi gerektiğini vurgulayan Zuckerberg, geliştiricileri cezbetmesi için büyük 10 milyon aktif kullanıcıya sahip olması ve büyük bir pazar haline gelmesi gerektiğini ifade etti. Zuckerberg, “Bugün sanal gerçeklikte nerede olduğumuzu düşündüğümde, deneyime girebiliyoruz. Çok iyi oyunlar ve farklı deneyimler mevcut. Ama kendi gerçekçi avatarınıza sahip olduğunuz, biriyle gerçek göz teması kurabildiğiniz, avatarınıza yansıtılan gerçek ifadelerin yer aldığı aşamaya varmayı çok istiyorum” dedi.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 41
 • Çetin 3 ay önce Şikayet Et
  Bence lazer ile bir yansıtma yapılacak. Hologram teknolojisi.
  Cevapla
 • ibrahim 3 ay önce Şikayet Et
  orada kelime oyunu var toplantıya demiş yani kelime oyunu bunlar bulsalarda bizden saklarlar bizim haberimiz bile olmaz
  Cevapla
 • www 3 ay önce Şikayet Et
  tek parça olarak mı yoksa parça parça mı? onu dememiş zuckerberg..
  Cevapla
 • Cemal 3 ay önce Şikayet Et
  Makina soğuk. İki adım yer yürüyüver. :)
  Cevapla
 • yellow rose 3 ay önce Şikayet Et
  İNTERNET HIZININ ARTMASIYLA ÜÇ BOYUTLU HALOGRAM TEKNİĞİ kimsenin bir yere gittiği yok ışınlama için insanın maddeden enerjiye dönüşmesi gerekir ve tekrar madde olması gerekir bunu yapabileceklerse takdir ederim kendilerini ama ben almayayım kendileri ışınlansın önce
  Cevapla
 • Sanal Gerçeklik 3 ay önce Şikayet Et
  ışınlanma değil, sizin bir hologramınızın başka bir ortamda bulunması ve onun üzerinden iletişimi kastetmişler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Zeytin Dalı Harekâtı bölgesine peş peşe füze saldırısı: Çok sayıda ölü ve yaralı var
Marmara'daki müsilajlar incelendi! Şaşırtan tespit!