Facebook’un Clubhouse taklidi ortaya çıktı

Facebook, mobil uygulamalarında Clubhouse taklidi olan Sohbet Odaları özelliği üzerinde çalışmalarına hız verdi. Ses temelli sosyal medya platformlarının yaygınlaşmasıyla birlikte Twitter, Spaces’ı duyurmuştu. Facebook, geri kalmadı ve yeni özelliğini test etmeye başladı.

Facebook’un Clubhouse taklidi ortaya çıktı
Facebook’un Clubhouse taklidi ortaya çıktı
GİRİŞ 24.03.2021 10:35 GÜNCELLEME 24.03.2021 10:35

Facebook’un gizli kodlarını inceleyen Alessandro Paluzzi isimli yazılımcı, Clubhouse’a alternatif olacak bir özelliğin izlerini keşfetti. Sosyal medya devinin mobil uygulamasında normal kullanıcılardan gizlenen aracı etkinleştirerek sosyal medyada paylaştı. Yeniliğin nasıl çalışacağı ve tasarımı nasıl olacağı gibi detaylar bu paylaşımla açıklığa kavuştu.

Clubhouse taklidine dikkat! Kullanıcı verilerini çalıyorlar

Trump kendi sosyal medyasını kuruyor

Zuckerberg ışınlanma için tarihi açıkladı

Facebook’un sesli sohbet özelliğinin bazı pratik araçlarla geldiği görülüyor. Canlı Ses odası oluşturan Paluzzi, yayınını tek tuşla Facebook gönderisine dönüştürerek paylaşabiliyor. Ayrıca Messenger aracılığıyla davet gönderebiliyor.

Tasarım olarak Clubhouse'un aynısı

Odada yer alan tüm kullanıcılar tıpkı Clubhouse’taki gibi üçerli sıralar halinde dairesel profil fotoğrafları ve isimleri ile listeleniyor. Yine diğer uygulamada olduğu gibi konuşmacılar ile dinleyiciler ayrı bir şekilde gruplandırılıyor. Elbette ki bu ekran görüntüsü şu anda test aşamalarından alındı. Yani özellik tüm kullanıcılara sunulduğunda muhtemel daha farklı bir tasarımla yayınlanacak. Aksi takdirde uygulamanın kendine özgü bir görüntüsü olmayacak.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Çanakkale Köprüsü'nde tarihi gün! Seyit Onbaşı'nın kaldırdığı 4 top mermisi yerleştirildi
Türkiye'den balistik füze satın aldılar: Tarihe geçen anlaşma