Apple'a kusurlu Mac satma suçlaması

Apple’ın iki yıl önce gündeme gelen ekran problemi için mahkeme kararını verdi. Apple büyük bir suçlamayla karşı karşıya kaldı.

Apple'a kusurlu Mac satma suçlaması
Apple'a kusurlu Mac satma suçlaması
GİRİŞ 02.04.2021 14:46 GÜNCELLEME 02.04.2021 14:46

Apple’ın 2016 ve sonraki yıllardaki Mac modellerinin ekranlarında meydana gelen devamlı açılıp kapanma probleminin kaynağının ekrana bağlı kablonun çabuk yıpranması olduğu ortaya çıktı. ‘Flexgate’ olarak isimlendirilen sorun son olarak 2019’da gündeme gelmiş ve mahkemeye taşınmıştı.

iPhone SE hakkında ilginç iddia

Apple'dan iPhone kullanıcılarına maske güncellemesi

Kullanıcıların maruz kaldığı sorun sonrası mahkemeye taşınan olaya ilişkin karar belli oldu. Davayı yürüten yargıç Edward Davila, “flexgate” davasının devam etmesine izin vererek Apple’ın başarısız olacaklarını bilmesine ve yine de onları satmaya devam etmesine karar verdi.

APPLE’IN KONUDAN HABERİ VAR

Ayrıca yargıç konuya ilişkin, “Mahkeme, önemli müşteri şikayetleri iddialarıyla birlikte tahliye öncesi test iddialarının, Apple’ın iddia edilen kusur hakkında münhasır bilgi sahibi olduğunu göstermeye yeterli olduğunu tespit etti” açıklamasında bulundu.

Karar sonrası Apple’dan konuya dair herhangi bir açıklama henüz gelmedi. Ancak ortaya çıkan iddialara göre süreç uzun bir süre daha devam edeceğe benziyor.

Elbette yaşanılan problem sonrasında Apple yeni modellerinde bu sorunu giderdi ve kullandığı ekran kablosunu değiştirdi. Süreç şimdilik belirsizliğini koruyor.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
DHKP-C’den yargı mensuplarına tehdit: Kefen giyeceksiniz
Necmettin Erbakan'ı asıl kim hapsettirmek istedi? İşte tüm süreç