Google Fotoğraflar ücretli olacak! Fotoğraflarınızı acil yedekleyin

Google’ın yıllardır ücretsiz olarak fotoğraf ve video depolama imkanı sağlayan Google Fotoğraflar uygulaması önümüzdeki ay paralı oluyor.

Google Fotoğraflar ücretli olacak! Fotoğraflarınızı acil yedekleyin
Google Fotoğraflar ücretli olacak! Fotoğraflarınızı acil yedekleyin
GİRİŞ 06.05.2021 11:09 GÜNCELLEME 06.05.2021 11:09

Google Fotoğraflar uygulaması tam 6 yıl önce ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştu. Fotoğraf ve videoları depolama imkanı sağlayan Google Fotoğraflar uygulaması 1 Haziran 2021 itibariyle ücretli olacak.

Geçtiğimiz yıl sonunda Google, Google Fotoğraflar hizmetinin 1 Haziran 2021 itibariyle "yüksek kalitede" fotoğraflar için sınırsız bir şekilde kullanılamayacağını duyurmuş, depolama alanının ise hesap başına 15GB ile sınırlandırılacağını duyurmuştu.

MEVCUT FOTOĞRAFLAR NE OLACAK?

Yeni uygulanacak olan sınırlamaların hiç birinden eski fotoğraf ve videolarınız etkilenmeyecek, yani 1 Haziran gelmeden önce bütün fotoğraflarınızı Google Fotoğraflara yüklemeniz sizin yararınıza olabilir.

1 Haziran 2021'den sonra uygulanacak olan yeni düzenlemeye; bundan öncesinde "yüksek kaliteli görüntüler" için uygulanan 15GB kotası bundan sonra düşük kaliteyle kaydettiğiniz fotoğraflarınız ve videolarınız için uygulanacak. Bu durum kulağa pek hoş gelmese de Google'ın iddiası bu 15GB kapasiteli alanı kullanıcıların %80'e yakınının 3 yıl içerisinde dolduramayacağı yönünde.

GOOGLE FOTOĞRAFLAR ABONELİK ÜCRETLERİ

Yüksek kalitede görüntülerini Google Fotoğraflara yedeklemek isteyen kullanıcıların Google One programına abone olması gerekiyor. Google, abonelik ücreti olarak 100GB için ayda 1.99 dolar (yılda 19.99 dolar) para talep ediyor.

Pixel 2 veya daha üzeri bir Google telefonuna sahipseniz bu ücretlendirmeye tabi tutulmadan Google Fotoğrafları "sınırsız" bir şekilde kullanmaya devam edebileceksiniz.

Bu yeni uygulama kapsamında para ödemek istemiyorsanız bütün fotoğraflarınızı 1 Haziran'dan önce Google Fotoğraflara yedeklemenizi veya Google Fotoğraflardaki bütün fotoğraflarınızı cihazınıza yüklemenizi tavsiye ederiz.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Van'da esnaf ziyareti yapan Akşener'e 15 Temmuz şehidinin ağabeyinden zora sokan soru!
Japonya'dan Türk SİHA'larına övgü: ABD'yi zorluyor!