Windows 10'da en hızlı tarayıcı Microsoft Edge olacak

Microsoft’un Internet Explorer yerine geliştirdiği Edge tarayıcısı yeni güncellemeyle Windows 10’da çalışan en hızlı internet tarayıcı olacağı iddia edildi.

Windows 10'da en hızlı tarayıcı Microsoft Edge olacak
Windows 10'da en hızlı tarayıcı Microsoft Edge olacak
GİRİŞ 27.05.2021 15:25 GÜNCELLEME 27.05.2021 15:25
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Masaüstü web tarayıcıların kaynak kullanımının fazla olması, kullanıcıların en çok yakındığı problemlerin başında geliyor.

Özellikle Google, Chrome tarayıcısının kullandığı RAM miktarını azaltmaya çalışırken, Microsoft'tan yeni bir hamle geldi.

15 Ocak 2020'de piyasaya sürülen ve Internet Explorer'ın yerini alan Microsoft Edge, oldukça iddialı özelliklerle geliyor.

Kötü amaçlı yazılımları Google ve Microsoft'tan yayıyorlarKötü amaçlı yazılımları Google ve Microsoft'tan yayıyorlar

Microsoft, Internet Explorer'ın fişini çekeceği tarihi açıkladıMicrosoft, Internet Explorer'ın fişini çekeceği tarihi açıkladı

WINDOWS 10'UN EN HIZLISI OLACAK

Devam eden Build 2021 geliştirici konferansında sahne alan Microsoft, Edge tarayıcısının bu hafta yayınlanması planlanan güncellemeyle Windows 10 platformundaki en hızlı tarayıcı olacağını iddia etti.

RAM TÜKETİMİNİ YÜZDE 82 AZALTACAK

Edge 91 güncellemesiyle, tarayıcıya uyuyan sekmeler ve başlangıç hızlandırma gibi özelliklerin geleceği belirtildi. Aslında bu özellikler daha önce kullanıma sunulmuştu, ancak yeni güncellemeyle daha performanslı çalışacakları iddia edildi.

Uyuyan sekmeler, aslında birçok internet tarayıcısının ana sorunlarından birini çözüme kavuşturuyor.

Bu özellik, kullanılmayan sekmeleri uykuya alarak sistem kaynaklarını tüketmelerini engelliyor.

Microsoft, etkin olmayan sekmelerin uyku moduna geçirilmesiyle birlikte RAM tüketiminin yüzde 82 oranında azalacağını söylüyor.

Başlangıç hızlandırma özelliği ise bazı temel Edge işlemlerini arka planda çalıştırarak, tarayıcının başlangıçta her zamankinden daha hızlı açılmasını sağlayacak.

Tüm bu güncellemeleri içeren Edge 91 güncellemesinin bu hafta yayınlanması bekleniyor.

YORUMLAR 1
  • temel 1 yıl önce Şikayet Et
    ilk zamanlar tam nefretlik idi son zaman biraz yola geldi bu arada ben baska sey kullanmaya basladim simdi en iyiis opera bence bunu arda kullaniyorum da insan neye alisir ise o en iyiis bence
    Cevapla
DİĞER HABERLER
FBI, ABD Başkanı Joe Biden'ın evini aradı... "Gizli belge" skandalı büyüyor
Tercihleri Türkiye! Fransa her yerden kovuluyor