Google Pixel 6 güncelleme desteğiyle iPhone'a kafa tutacak

Google’ın yeni akıllı telefonu Pixel 6, hem tasarımı hem de güncelleme desteğiyle iPhone’un sektördeki tekelini yıkmayı hedefliyor.

Google Pixel 6 güncelleme desteğiyle iPhone'a kafa tutacak
Google Pixel 6 güncelleme desteğiyle iPhone'a kafa tutacak
GİRİŞ 12.07.2021 11:29 GÜNCELLEME 12.07.2021 11:29

Google Pixel 6'nın konsept görüntülerinin Jon Prosser tarafından sızdırılmasının üzerinden 1 ay geçti. Açıkçası sızdırılan telefon minimalist ve farklı tasarımı ile oldukça ilgi çekici ve kaliteli bir görünüm sergiliyordu.

Google popüler modellerin fişini çekiyor! Güncelleme desteği kesilecek akıllı telefonlarGoogle popüler modellerin fişini çekiyor! Güncelleme desteği kesilecek akıllı telefonlar

Facebook’tan Android ve iOS uygulamaları için araştırmaFacebook’tan Android ve iOS uygulamaları için araştırma

5 YIL GÜNCELLEME DESTEĞİ

Birçok kişi tarafından Apple'ın Android dünyasındaki gerçek rakibi olarak adlandırılan Google Pixel telefonlar 6. nesli ile gerçekten de Apple'ı yakalayacak gibi duruyor. Bugün ortaya çıkan bir haber Pixel 6’nın tıpkı Apple telefonlarda olduğu gibi 5 yıl boyunca kesintisiz güncelleme alacağı yönünde.

ÖZEL İŞLEMCİ TASARIMI

Pixel 6 serisinde Whitechapel ismi verilen özel tasarım bir işlemci kullanılacağı biliniyor. Daha öncesinde bunun özelleştirilmiş bir Snapdragon 870 olacağı düşünülüyordu fakat son çıkan haberler işlemcinin tamamen özel olarak Samsung'a hazırlatılacağı yönünde. Bu oldukça mantıklı zira Apple da işlemcilerini kendisi üretmiyor. Sadece tasarımını yapıp üretici ortaklar buluyor ki bu da büyük ihtimalle Samsung ya da TSMC oluyor. iPhone 12'lerde kullanılan Apple A14 Bionic işlemcisi de TSMC tarafından 5 nm üretim teknolojisi ile üretiliyor.

Whitechapel işlemcisinin Galaxy S21'lerde bulunan Exynos 2100 işlemci ile aynı özellikleri barındıracağı düşünülse de Google tamamen kendine has bir işlemci tasarımı yapmış da olabilir. Bunu yeni bir sızıntıya veya telefonun tanıtımına kadar tam olarak bilemeyeceğiz. Yeni işlemcinin Android 12 ile tam uyumlu olacağı ve en kusursuz Android deneyimini sunacağı konuşuluyor.

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
2 ay sonra aynı rezalet: CHP'li belediyeden fuara tepki çeken baskın
Çevre Ajansı üzerinden Emine Erdoğan'a kirli algı operasyonu