Telekomünikasyon şirketi hacklendi: Milyonlarca kullanıcı tehlikede!

Bilgisayar korsanları dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden birini hackledi ve 70 milyon kişinin verilerini satışa çıkardı.

Telekomünikasyon şirketi hacklendi: Milyonlarca kullanıcı tehlikede!
Telekomünikasyon şirketi hacklendi: Milyonlarca kullanıcı tehlikede!
GİRİŞ 21.08.2021 09:29 GÜNCELLEME 21.08.2021 09:29

İddiaya göre ABD’nin en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri olan AT&T hacklendi. İnternet üzerinden satışa sunulan veriler, kullanıcıların tepkisine yol açtı.

Geçtiğimiz günlerde hacklenen ve verileri satışa çıkarılan T-Mobile’dan sonra bu kez de AT&T hack saldırısı ile gündeme geldi.

Kripto para hırsızı 600 milyon doları iade ettiKripto para hırsızı 600 milyon doları iade etti

LinkedIn hacker’ı: ‘700 milyon kullanıcı verisini eğlence için çaldım’LinkedIn hacker’ı: ‘700 milyon kullanıcı verisini eğlence için çaldım’

ShinyHunter adlı hacker grubunun geçtiğimiz günlerde popüler hacker forumlarından birinde sızdırdığı veriler ile ilgili reklam yaptığı ortaya çıktı.

AT&T veri tabanını 1 milyon dolar fiyat etiketi ile satışa çıkaran hackerlar, isteyen kişilere verileri 30 bin dolara parça parça da satabileceğini açıkladı.

AT&T AÇIKLAMA YAPTI

AT&T sözcüsü yaptığı açıklamada, “Web sitesinde yaptığımız incelemelere göre sızdırılan verilerin bizim şirketimize ait olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.” dedi.

Bazı analistler, siber suçluların T-Mobile saldırısı sonrasında bu olayın gerçekleşmesinin şüpheli bir durum olduğunu belirtiyor. Henüz hackerlar tarafından örnek veriler yayınlanmadığı için verilerin sahte olabileceği tahmin ediliyor.

Hackerlar yaptığı açıklamada, “AT&T tüm verileri paylaşana kadar inkar edecek.” ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bakan Koca uyardı! Bu belirtilere dikkat! Ciddi artış var...
Ankara ziyareti sonrası Taliban'dan flaş Türkiye açıklaması