Twitter’dan iPhone kullanıcıları için para kazanma özelliği

Twitter, kullanıcıların para kazanmaya başlayabileceği Biletli Odalar özelliğini iOS işletim sistemi için açtığını duyurdu.

Twitter’dan iPhone kullanıcıları için para kazanma özelliği
Twitter’dan iPhone kullanıcıları için para kazanma özelliği
GİRİŞ 27.08.2021 09:30 GÜNCELLEME 27.08.2021 09:30

Twitter, “Biletli Odalar” özelliğini yavaş yavaş herkese açıyor. Sosyal medya şirketi, Mayıs ayında sesli sohbet özelliğiyle öne çıkan Clubhouse’a güçlü bir rakip olmuştu. Twitter’ın Spaces özelliği üzerindeki güncellemeleri ise tüm hızıyla devam ediyor. Spaces’i, alternatiflerinden bir adım öne çıkarmak isteyen şirket, son olarak para kazanma özelliğini aktif etti.

Yargıtay'dan emsal 'retweet' kararıYargıtay'dan emsal 'retweet' kararı

Twitter’dan mavi tik bekleyenlere kötü haberTwitter’dan mavi tik bekleyenlere kötü haber

TWITTER BİLETLİ ODALAR İÇİN BİN TAKİPÇİ ŞARTI

Şirket, canlı ses özelliği Spaces‘taki bazı sunucuların artık Biletli Odalar’a erişimi satabileceğini duyurdu. Biletli Odalar’ın başvuruları ilk olarak Haziran ayında 18 yaşını doldurmuş, son 30 gün içinde üç Odayı açmış ve en az bin takipçisi olan kullanıcılara yönelik.

YALNIZCA IOS CİHAZLAR İÇİN

Twitter temsilci TechCrunch‘a verdiği demeçte, “Halihazırda Biletli Odalar açan kişilerle yakın çalışmaya devam ediyoruz. Şirket, bu özelliğin şimdiye kadar kaç kişiye sunulduğunu veya daha evrensel bir kullanıma ne zaman açılacağını ise söylemedi. Şu an sadece iOS cihazlar kullanan herkes, özelliğe erişimi olan kişilerin açtığı Odalar için bilet satın alabilir.

Resmî Twitter Spaces hesabı, Biletli Odalar için şimdilik sadece iOS üzerinde test yaptıklarını ancak yakında herkese ulaştırmayı amaçladıklarını belirtti. Ayrıca Biletli Odalar, Twitter’ı diğer canlı ses rakiplerinden farklılaştırdı. Clubhouse ve Instagram, dinleyicilerin konuşmacılara bahşiş vermelerine veya rozet ödüllendirmelerine izin veriyor. Ancak bu uygulamalar önceden bilet satışını etkinleştirmemişti.

TWITTER VE IOS PAYLARI KESİLİYOR

Bu arada, Twitter, Biletli Odalar’da içerik oluşturanların kazançlarından yüzde 3’lük bir kesinti yapacağını belirtmişti. Ancak özellik şu anda yalnızca iOS’ta mevcut olduğu için devreye Apple da giriyor. Buna, Apple’ın yüzde 30 uygulama içi satın alma ücreti eklenecek. Bu nedenle, içerik oluşturucu her bilet satışının yalnızca yüzde 67’sini elinde görecek.

KAYNAK: SHİFTDELETE, HABER7
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Binlerce kişiye vergi müjdesi! Vatandaşa büyük kolaylık sağlayacak
Beşiktaş'taki düzenleme vatandaşı isyan ettirdi: Böyle rezillik olmaz!