WhatsApp’tan sesli mesajlar için yeni özellik

WhatsApp’a uzun süredir gelmesi beklenen bir özellik ortaya çıktı. Sesli mesajları dinlemek istemeyenler için mesajlar yazı formatında görüntülenebilecek.

WhatsApp’tan sesli mesajlar için yeni özellik
WhatsApp’tan sesli mesajlar için yeni özellik
GİRİŞ 13.09.2021 17:00 GÜNCELLEME 13.09.2021 17:00

WhatsApp’ın sesli mesajlar özelliği uzun süredir popüler olarak kullanılıyor ancak bazı kişiler bu sesli mesajların yazılı olarak görünmesini de istiyordu. Özellikle bir toplantıda veya yüksek sesli mekanlardaysanız sesli mesajlar bir kabus olabiliyor. Bu durumun farkına varan WhatsApp kullanışlı bir özellik geliştirdi.

WhatsApp’tan uçtan uca şifreli bulut yedeklemeWhatsApp’tan uçtan uca şifreli bulut yedekleme

WhatsApp’tan sohbet silmeye yeni özellikWhatsApp’tan sohbet silmeye yeni özellik

IOS İÇİN GELİŞTİRİLİYOR

WhatsApp’ın iOS sürümü için geliştirildiği ortaya çıkan özellik, ses kayıtlarını dinlemeyi sevmeyenlere rahat bir nefes aldıracak. Henüz çok erken bir süreçte olan bu özellik kullanıma sunulduğunda hayatınızdan birkaç dakikayı kurtarabilir. Apple’ın halihazırda iyi bir ses tanıma motoru var, bu yazılımsal güç ile WhatsApp birleşecek ve herhangi birinden gelen ses kaydını metin halinde görebileceksiniz.

ANDROID İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLAMADI

Bu özelliğin iOS için geliştirilmesinin nedeni, özelliğin Apple’ın ses tanıma motoruna dayanıyor olması. Aslında Google’ın da Apple kadar güçlü bir ses tanıma motoru var. Ancak özelliğin şu an için yalnızca iOS cihazlara özel olarak geliştirildiği biliniyor. Belki de ilerleyen haftalarda aynı özelliği Android için de görebiliriz.

 

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İstanbul'da kentsel dönüşüme destek kararları açıklandı
Paranın satın alamadığı futbolcular! Türkiye'den 5 isim var