WhatsApp iki yeni özellik duyurdu: 7 gün kuralında değişiklik

WhatsApp geçtiğimiz yıl kullanıma sunduğu kaybolan mesajlar özelliği için iki yeni seçeneği kullanıma sunuyor. Artık gönderilen mesajlar için sadece 7 gün değil 24 saat veya 90 gün gibi seçeneklere sahip olabileceksiniz.

WhatsApp iki yeni özellik duyurdu: 7 gün kuralında değişiklik
WhatsApp iki yeni özellik duyurdu: 7 gün kuralında değişiklik
GİRİŞ 07.12.2021 10:01 GÜNCELLEME 07.12.2021 10:01

WhatsApp, geçen sene mesajların belli bir süre sonra silinmesini sağlayan seçilebilir bir özelliği kullanıma sunmuştu. Ancak bu özellikte zaman için bir seçenek bulunmuyordu. Ancak yakın zamanda yayınlanan sızıntı bir rapor, bu özelliği daha seçenekli bir hale getirecek bir güncellemeyi müjdelemişti. Daha da yakın zamanda ise WhatsApp, bu yeniliği bizzat duyurdu.

KAYBOLAN MESAJLAR 7 GÜN İLE SINIRLIYDI

Geçtiğimiz sene kullanıma açılan kaybolan mesajlar özelliği, açıldığı takdirde bir sohbetteki mesajların atıldıktan 7 gün sonra kaybolmasını sağlıyordu. Ancak bu işlem daha kısa ya da daha uzun bir süreyle gerçekleştirilemiyordu. Sonunda WhatsApp, insanların farklı zaman aralıklarında bu özelliği kullanmak isteyebileceğini fark ederek yapacağı yeniliği duyurdu.

WhatsApp sesli mesajlara yeni özellikWhatsApp sesli mesajlara yeni özellik

Belgeler sızdı: WhatsApp mesajlarını FBI okuyor! Peki diğer uygulamalarda durum nasıl?Belgeler sızdı: WhatsApp mesajlarını FBI okuyor! Peki diğer uygulamalarda durum nasıl?

Muhtemelen bir sonraki güncellemeyle birlikte artık WhatsApp’ta kaybolan mesajlar için 90 gün ve 24 saat seçenekleri de kullanılabilecek. Bu özellik, yine eskisi gibi teke tek sohbetlerde kullanılacak ve her sohbet için bunu otomatik olarak açma gibi bir seçenek mevcut değil. Yani örneğin mesajların 24 saatte silinmesini istediğinizde bunu bir kişinin sohbet ekranına girerek seçeceksiniz. Attığınız her türlü mesaj ve medya içeriği, atıldığı zamandan 24 saat sonra Snapchat misali silinecek.

 

KAYNAK: WEBTEKNO, HABER7
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Konya'da 24. zaferin tarihe geçen kareleri!
Başıboş köpekler nedeniyle sokaklar adeta yürünemeyecek hale geldi