Microsoft, yapay zeka destekli Bing'i herkesin kullanımına sunmaya başladı

Microsoft, GPT-4 yapay zeka modeliyle oluşturulan Bing'i herkesin kullanımına açmaya başladı. Şirketin bu günlerde gerçekleştireceği etkinlikte yeni yapay zeka araçlarını da tanıtacağı iddia ediliyor.

Microsoft,  yapay zeka destekli Bing'i herkesin kullanımına sunmaya başladı
Microsoft, yapay zeka destekli Bing'i herkesin kullanımına sunmaya başladı
GİRİŞ 17.03.2023 10:28 GÜNCELLEME 17.03.2023 10:34

Microsoft'un ilk olarak sadece deneme listesindeki kullanıcıların test etmesine izin verdiği yapay zeka destekli arama motoru Bing'i, herkes için kullanıma açtığı iddia edildi.

Yeni Bing'i ilk duyurulduğunda kullanabilmeniz için e-posta ile bekleme listesine dahil olmanız gerekiyordu. Sıranın size gelmesinin ardından Bing'i kullanabiliyordunuz. Ancak Microsoft'un bu kısıtlamayı kaldırarak, Bing'i deneyimlemek isteyen kullanıcılar için bekletme sürecini tamamen kaldırmaya başladığı söyleniyor.

'Yeni Bing | Microsoft'un yapay zeka destekli arama motoru

Şu an kayıt ekranında "Bekleme listesine katılın" yazsa da bazı kullanıcıların oturum açarak yeni Bing'i bekleme listesine katılmadan kullanabildikleri söyleniyor. (hesaplara göre farklılık gösterebilir)

PİYASAYA İLK SÜRÜLDÜĞÜNDE TEDİRGİNLİĞE YOL AÇMIŞTI

Microsoft'un yapay zeka destekli yeni arama motoru Bing, piyasaya beta olarak sürüldüğü ilk günden itibaren verdiği cevaplarla birçok kişiyi hayrete bırakmayı başarmıştı. Öyle ki Bing'in verdiği cevaplar Elon Musk'a yapay zeka konusunun yeniden ele alınması gerektiğini bile düşündürmüştü.

Buna ek olarak yapay zeka destekli arama motorunun, felsefe Profesörü Seth Lazar'a santaj yaptığı ve kullanıcılara kendisinin hatasız, asıl hatalı davranışlar sergileyenlerin insanlar olduğunu belirtiği de söylentiler arasında. Konuyla ilgili habere buradan ulaşabilirsiniz;

Microsoft yapay zeka uygulaması Bing'e karşı uyardı: Raydan çıkmaya meyilliMicrosoft yapay zeka uygulaması Bing'e karşı uyardı: Raydan çıkmaya meyilli

Microsoft Office Uygulamaları

MİCROSOFT OFFİCE'E YAPAY ZEKA ARAÇLARI EKLENİYOR

Microsoft henüz bu değişikliği doğrulamadı ancak TechCrunch tarafından aktarılan bilgilerde Microsoft'un konuyla ve yapay zeka ile ilgili gerçekleştireceği "Yapay zeka ile Üretkenliği Yeniden Keşfetmek" adlı etkinlikte gelişmelerden bahsedecek. Gerçekleşecek olan etkinlikte şirketin Microsoft 365 paketini ve yeni yapay zeka araçlarını tanıtması bekleniyor. Bununla birlikte Bing üzerinde yapılacak olan değişikliklerden de söz dileceği söyleniyor.

Yeni Bing'in GPT-4 yapay zeka modeliyle desteklenmiş olması, onu diğer yapay zeka uygulamalarından ayırıyor. Birçok sınava tabi tutulan GPT-4 modeli, GPT-3'e göre dokuz kat daha fazla başarı sağladı. Şu an sohbet sırasında verdiği cevapları sınırlandırılsa da ilerleyen günlerde Microsoft tarafından bu sınırlamalarda gevşetilmelerin yaşanacağı düşünülüyor.

 

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Asistan Editör
Haber 7 - Ekrem Öztürk
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Namus sözünü tutmayan Kılıçdaroğlu'nun seçim için yine söz verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih Erbakan ile görüştü! İlk görüntüler