Bilgiler sızdırıldı: iPhone 15 Pro Max, en ince çerçeveye sahip akıllı telefon olabilir!

Twitter üzerinden sızdırılan bilgilerde, iPhone 15 Pro Max'in şimdiye kadarki en ince çerçeveye sahip akıllı telefon olacağı iddia ediliyor.

Bilgiler sızdırıldı: iPhone 15 Pro Max, en ince çerçeveye sahip akıllı telefon olabilir!
Bilgiler sızdırıldı: iPhone 15 Pro Max, en ince çerçeveye sahip akıllı telefon olabilir!
GİRİŞ 17.03.2023 17:26 GÜNCELLEME 17.03.2023 17:33

iPhone 15 serisi tanıtılmadan haberleri gelmeye devam ediyor. "Ice universe" adlı Twitter kullanıcısının internette paylaştığı bir gönderide, iPhone 15 Pro Max'in çerçeveleri hakkında bilgiler yer aldı. Söylentiye göre iPhone 15 Pro Max, şu ana kadar ki tüm akıllı telefonlar arasında en ince çerçeveye sahip akıllı telefon olacak.

Apple sızıntılara çare bulamıyor! iPhone 15 Plus'ın tasarımı paylaşıldıApple sızıntılara çare bulamıyor! iPhone 15 Plus'ın tasarımı paylaşıldı

İNCELİKTE RAKİPLERİNİ GERİDE BIRAKIYOR

Sızıntılara göre iPhone 15 Pro Max'in çerçeve kalınlığı sadece 1.55 mm olacak ve bu çerçeve ölçüsüyle Xiaomi 13'ü geçmeyi başaracak. Son derece iddialı görünen çerçeve tasarımı, rakiplerini zorlayacak gibi görünüyor.

Xiaomi 13'ün çerçeve kalınlık oranları

Diğer telefonların çerçevelerine baktığımızda iPhone 14 Pro'nun siyah çerçeve genişliği 2.17 mm, Samsung Galaxy S22 ve Galaxy S23'ün çerçeve kalınlığı ise 1.95 mm. Xioami tarafına bakacak olursak Xiaomi 13'ün çenedeki çerçeve kalınlığı 1.81 mm, diğer üç kenarın genişliği ise 1.6 mm olarak görülüyor.

Twitter kullanıcısı Ice Universe, bu tür sızıntı haberlerini daha önce de paylaşmıştı. Bir önceki paylaşımında iPhone 15 Pro Max için daha dar çerçeveler ve ince kamera çıkıntısına işaret etmişti. Ayrıca iPhone 15 Pro cihazı için daha önceki söylentilere baktığımızda ekran kenarlığının kavisli geleceği iddia ediliyordu ancak bu konuyla ilgili şu an için net bir bilginin bulunmadığı belirtiliyor.

Apple'ın rakiplerinden farklı olduğunu ispatlamak için bu tür özellikler üzerinde durduğunu daha önce de görmüştük. Android cephesinde üretilen telefonların tasarımına baktığımızda, Apple'ın çerçeve kalınlığı açısından ciddi adımlar atması gerektiği net bir şekilde belli oluyor.

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İsrail'den suikast itirafı - Gazete manşetleri
Türkiye ile Katar'dan ortak bildiri! 12 anlaşma imzalandı