Yapay zeka aracı ChatGPT, yerli otomobil Togg hakkındaki düşüncelerini yazdı

Yapay zeka teknolojisindeki en popüler uygulama olan ChatGPT, yerli otomobilimiz Togg için düşüncelerini yazdı. Yapay zeka, Togg'u Türk otomotiv sektörü için yeni bir dönemin başlangıcı olarak görüyor.

Yapay zeka aracı ChatGPT, yerli otomobil Togg hakkındaki düşüncelerini yazdı
Yapay zeka aracı ChatGPT, yerli otomobil Togg hakkındaki düşüncelerini yazdı
GİRİŞ 18.03.2023 11:14 GÜNCELLEME 18.03.2023 11:15
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Üretilmeye başlandığı ilk andan itibaren herkeste büyük ilgi uyandıran Togg, 16 Mart'ta ön siparişe sunuldu. 27 Mart'a kadar sürecek olan ön siparişin ilk 24 saatinde, 22 bin 150 adet ön sipariş başvurusu yapıldı.

Togg T10X  C-SUV

CHATGPT'NİN TOGG HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİ

"Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (Togg), yıllardır beklenen otomobilini tanıttıktan sonra, şimdi de ön siparişler için başvuruları kabul etmeye başladı.

ChatGPT'nin derlediği bilgilere göre, başvurulara yoğun ilgi gösterilirken, Togg, 2023 yılında toplam 20 bin araç teslim etmeyi hedefliyor.

Togg için başvuru ücreti olarak 60 bin TL talep ediliyor. En ucuz modelin fiyatı ise 953 bin TL olarak belirlenmiş durumda.

Togg'un 3 farklı versiyonu bulunurken, araçlar 6 farklı renk seçeneğiyle sunuluyor.

Gemlik, Anadolu, Kula, Kapadokya, Oltu ve Pamukkale isimli renk seçenekleri arasından seçim yapılabiliyor.

Togg'un Türkiye'nin otomobili olması nedeniyle, aracın üretimi Türkiye'de gerçekleştiriliyor. Şirket, bu hamlesiyle hem Türkiye'nin otomobil üretim kapasitesini artırmayı hem de otomotiv sektöründe yerli bir markanın varlığını sürdürmeyi hedefliyor.

2022 yılında seri üretime geçen Togg'un ilk teslimleri nisan ayında yapılacak. Bu hamle, Türk otomotiv sektörü için yeni bir dönemin başlangıcı olarak görülüyor."

Togg uzantılı internet adreslerini alıp, satışa çıkardılarTogg uzantılı internet adreslerini alıp, satışa çıkardılar

NOT: Bu haber metni yapay zeka robotu ChatGPT tarafından oluşturuldu.

KAYNAK: AA
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR 1
  • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
    Allah razı olsun emeği geçen herkesden özellıkle reisden
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İzmir'de sağanak faciası: 2 vatandaş sokakta akıma kapılarak hayatını kaybetti
Boğarak öldürüp 6 parçaya bölmüştü! Korkunç cinayette kan dondurdan detay