WhatsApp, ses kaydı gönderir gibi video göndermenize olanak sağlayacak!

WhatsApp iOS ve Android'de yeni kısa video mesaj özelliğini yayınlayacak. Böylelikle kullanıcıların anlık olarak video çekip karşı tarafa mesaj göndermesi kolaylaştırılacak.

WhatsApp, ses kaydı gönderir gibi video göndermenize olanak sağlayacak!
WhatsApp, ses kaydı gönderir gibi video göndermenize olanak sağlayacak!
GİRİŞ 15.06.2023 14:20 GÜNCELLEME 15.06.2023 14:21
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Meta'nın sahip olduğu anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın, iOS ve Android cihazlarda 60 saniyeye kadar kısa videolar paylaşma olanağı getiren video mesajlar adlı yeni bir özellik başlatmayı planladığı bildiriliyor.

Bu özellik şu anda seçilmiş beta test kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor ve önümüzdeki haftalarda kademeli olarak daha fazla kullanıcıya sunulacak.

Telegram'a rakip oldu... WhatsApp sevilen özelliği duyurdu!Telegram'a rakip oldu... WhatsApp sevilen özelliği duyurdu!

SES KAYDI GÖNDERİR GİBİ VİDEO GÖNDERİLECEK

Bu özellik sayesinde, 60 saniyeye kadar kısa videolar paylaşmak mümkün olacak ve kullanıcılara videolarla hızlı bir şekilde iletişim kurmanın gelişmiş bir yolunu sunacak.

WABetaInfo yayınlamış olduğu haberde, "TestFlight uygulamasından erişilebilen en son iOS için WhatsApp beta 23.12.0.71 güncellemesini ve Google Play Store'dan Android için WhatsApp beta 2.23.13.4 güncellemesini yükledikten sonra, WhatsApp'ın bazı şanslı beta test kullanıcılarına video mesajları kaydetme ve gönderme özelliğini sunduğunu keşfettik" dedi.

Ses kaydı göndermek için mikrofon düğmesine basılı tutan kullanıcılar, bu düğmenin bir video kamera düğmesine dönüşmesi durumunda, artık video mesajları kaydedip gönderebilecek.

Yıllardır bekleniyordu... WhatsApp nihayet duyurdu!Yıllardır bekleniyordu... WhatsApp nihayet duyurdu!

Bir video mesajı gönderdiğinizde veya aldığınızda, ekteki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi sesi dinlemek istiyorsanız videoya bir kez dokunarak büyütmeniz gerekecek.

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR 1
  • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
    Tutturmuşuz bir whatsuup yaaaa bu özellik yıllardır Telgramda mevcut ve daha bir sürü WhatsApp da bulunmayan özellikler var.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Kanada, İran Devrim Muhafızları Ordusunu "terör örgütleri listesi"ne aldı
Hizbullah'tan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne "İsrail" uyarısı