Elon Musk, kendisini Twitter'ı satın almaya zorlayan hukuk bürosuna dava açtı!

Elon Musk'ın kendisini Twitter'ı 44 milyar dolara satın almaya zorlayan Wachtell hukuk bürosuna 90 milyon dolarlık dava açtığı iddia edildi.

GİRİŞ 11.07.2023 16:22 GÜNCELLEME 11.07.2023 17:26
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Twitter'ın CEO'su Elon Musk, Wachtell, Lipton, Rosen & Katz adlı bir hukuk firmasına karşı yasal işlem başlatacak.

Wachtell, Musk'ın Twitter'ı 40 milyar dolara satın alma teklifini geri çekmeye çalıştığı sırada Twitter'ı temsil etmişti.

Hukuk bürosu, Kasım 2022'de Twitter ile Musk arasındaki anlaşmanın sağlanmasına yardımcı oldu ve bunun için kendisine 90 milyon dolar ücret ödendi.

Büyük bir kısmı "başarı ücreti" olan 84,3 milyon dolarlık tutar, birleşmenin tamamlandığı 27 Ekim 2022 tarihinde ödendi.

MUSK HUKUK BÜROSUNU FIRSATÇILIKLA SUÇLADI

Musk, Wachtell'in, Musk'ın satın alma işlemini tamamlamak zorunda kalacağı için mutlu olan ve ayrılan Twitter yöneticilerinden büyük ücretler kabul ederek durumdan faydalandığına inanıyor. 

Şikayette, "Wachtell, anahtarlar Musk'a teslim edilirken şirketin kasasından aldığı paralarla ceplerini doldurmayı ayarladı" denildi.

Musk'ın, Wachtell hukuk bürosunun kendisinden talep ettiği aşırı ücretleri geri almak istediği belirtildi. Wachtell'in ortaklarından birinin ve Twitter'ın baş hukuk sorumlusu Vijaya Gadde'nin, satın alma işleminin tamamlandığı gün, ekstra ücretlerin alınmasına izin veren bir anlaşma imzaladığını iddia ediyor.

ABD'de büyük kapışma! Twitter, Meta'yı 'Threads' üzerinden dava açmakla tehdit ettiABD'de büyük kapışma! Twitter, Meta'yı "Threads" üzerinden dava açmakla tehdit etti

ELON MUSK'IN DAVALARI BİTMİYOR

Musk Twitter'ın başına geçtiğinden beri şirket birçok yasal anlaşmazlığa karıştı. Ev sahipleri, satıcılar ve danışmanlar Musk'ı kendilerine ödeme yapmadığı için dava etti.

Twitter ayrıca Mark Zuckerberg'in sahibi olduğu Meta Platforms'u yeni Threads uygulaması nedeniyle dava etmekle tehdit etti.

Reuters, "X Corp ile Wachtell arasındaki dava San Francisco'daki Kaliforniya Yüksek Mahkemesi'nde CGC-23-607461 dava numarasıyla görülüyor" dedi. 

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR 1
  • turkiye sevdalısı 10 ay önce Şikayet Et
    Çok mazlumun hakkı var hepiniz batacaksınız. Yiyin birbirinizi
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Süleyman Soylu'dan Özgür Özel'e cevap!
Akıncı'nın İran'daki rotası gündem olmuştu! Haber7 'Tebriz' detayını ortaya çıkardı