Twitter'dan sonra TweetDeck'in de adı değişti!

Elon Musk'ın sahibi olduğu X (Twitter), TweetDeck'in adını XPro olarak değiştirdi. Kısa bir süre önce yeni bir sürümü yayınlanan TweetDeck'e sadece Blue abonelerinin erişebileceği belirtilmişti.

Twitter'dan sonra TweetDeck'in de adı değişti!
Twitter'dan sonra TweetDeck'in de adı değişti!
GİRİŞ 02.08.2023 10:31 GÜNCELLEME 02.08.2023 10:31

Elon Musk'ın sahibi olduğu X, eski adıyla Twitter, sosyal medya hizmetini yeniden markalaştırma çalışmaları kapsamında TweetDeck'in adını XPro olarak değiştirdi.

Şirket, araç için @TweetDeck yerine @Pro tanıtıcısını benimsedi. Bununla birlikte, yardım sayfası da dahil olmak üzere aracın birçok bölümünde hala "Twitter" ve "TweetDeck" ifadeleri yer alıyor.

Musk'ın geçen hafta bu değişikliğin ipuçlarını verdiği düşünüldüğünde yeniden isimlendirme şaşırtıcı olarak görülmüyor O zaman, XPro'nun çok çeşitli eklenti ile birlikte geleceğini de eklemişti. Musk'ın pek çok paylaşımında olduğu gibi, bunların ne tür eklentiler olabileceğine dair hiçbir ayrıntı verilmedi.

Fotoğraf:  Bryce Durbin / TechCrunch

TWEETDECK'E SADECE DOĞRULANMIŞ HESAPLAR ERİŞEBİLECEK

Geçen ayın başlarında, birçok kullanıcının TweetDeck'in bazı bölümlerine erişememesi üzerine, şirket onları aracın yeni sürümüne geçirmeye başladı.

Daha sonra, 30 gün içinde sadece doğrulanmış kullanıcıların TweetDeck'e erişebileceğini duyurdu. Bu duyuru 4 Temmuz'da yapıldığından, X'in önümüzdeki birkaç gün içinde XPro/TweetDeck'i yalnızca ücretli bir özellik haline getirmesi bekleniyor.

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Çanakkale Savaşları'ndan kalma 109 yıllık batıklar görüntülendi
Dünya Benzema'yı konuşuyor! Dudak uçuklatan maaşından vazgeçiyor