X'in iş arama aracı artık yayında!

Sosyal medya platformu X, yeni hizmetini sundu. Kullanıcılar artık X üzerinden iş ilanlarına ulaşabilecek ve dilediğine başvuruda bulunabilecek.

X'in iş arama aracı artık yayında!
X'in iş arama aracı artık yayında!
GİRİŞ 18.11.2023 18:23 GÜNCELLEME 18.11.2023 18:23

X'in denemelerini sürdürdüğü LinkedIn benzeri iş arama aracı artık yayında. Özelliğin beta sürümü Ağustos ayında doğrulanmış kullanıcılara sunulmuştu, ancak aracın web sürümü artık X'teki herkese açık ve şirkete göre iOS ve Android'in de "yakında" kullanıma sunulması bekleniyor.

İş arama özelliği, Elon Musk tarafından yönetilenler de dahil olmak üzere çok sayıda teknoloji şirketindeki açık pozisyonlarla doldurulmuş görünüyor. Şu anda SpaceX, Tesla ve Neuralink'in yanı sıra X ve Musk'ın en yeni girişimi x.ai için listelenen roller var.

LNKEDIN'İN RAKİBİ OLACAK!

Musk daha önce "LinkedIn'in X rakibinin havalı olmasını sağlayacağız" sözünü vermiş olsa da, şimdilik çok basit görünüyor. Kullanıcılar iş ilanlarına ve açıklamalarına göz atabiliyor, ancak X'teki roller için bile bir başvuruyu tamamlamak için üçüncü taraf sitelere yönlendiriliyor. Başka bir yerde şirket, bireysel ilanların platform genelinde daha kolay paylaşılabilmesi için "iş kartlarını" test ediyor.

Ancak şirketin "her şey uygulamasında" kariyer odaklı özellikler için daha iddialı planları olduğuna dair işaretler var. Şirket kısa süre önce gizlilik politikasını güncelleyerek "iş başvuruları ve önerileri" için kullanıcıların istihdam geçmişiyle ilgili verileri toplayabileceğini belirtti.

Bu, X için bir tür işe alım özelliğine ya da ileride daha gelişmiş iş bulma özelliklerine işaret ediyor olabilir.

Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Alman medyasından Togg'a övgü! İşte satışa çıkacağı tarih
Ekşi Sözlük'te başıboş köpeklerle ilgili mide bulandıran yorumlar