Google'dan yeni mobil ödeme servisi

Teknoloji devi Google, hayatımızı değiştirecek son derece önemli bir yeniliğe daha imza attı. Telefonlara farklı bir işlev daha yükleyen Google, cihazı bir çeşit ödeme aracına dönüştürdü.

Google'dan yeni mobil ödeme servisi
Google'dan yeni mobil ödeme servisi
GİRİŞ 27.05.2011 07:46 GÜNCELLEME 27.05.2011 07:46

Sonunda beklenen gelişme bugün itibariyle resmiyet kazandı. Google'ın NFC destekli ilk akıllı telefonu resmiyet kazandığı günden bu yana söylentileri dolanan ve son günlerde iyice gündemi işgal etmeye başlayan yeni mobil ödeme servisine dair detaylar, yapılan özel bir tanıtım ile hayat buldu.


Sistem Nasıl Çalışacak?

Yeni servisin adı Google Wallet. Peki Google Wallet tam olarak ne işe yarayacak? Aslında bu servis için "Google cüzdanlarımıza kadar girdi!" yakıştırmasını yapsak pek de yanlış bir tabir olmaz. Zira teknoloji  devi, bu hizmet ile telefonumuzu bir çeşit ödeme aracı olarak kullanabilmemize imkan tanıyor.

Citibank ve Mastercard desteği ile hayat bulan bu yeni servisi kullanabilmek için yanlızca NFC destekli bir telefona sahip olmak zorunda da değilsiniz.

Bu süreci NFC çıkartmaları ile aşmayı planlayan Google, isteyen herkesi, telefonu ne olursa olsun bu servisin içine entegre etmeye çalışacak. Yani bir anlamda Google Wallet, ödeme servisleri için kullanılabilecek bir aracı kurum olmuş oluyor. Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net bu sistemin nasıl çalıştığını özel bir içerikle anlattı.

(ShiftDelete.Net)

Sizce Google Wallet ülkemizde ilgi görebilecek bir sistemi mi?
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Pentagon'dan Türkiye açıklaması: Öncü kuvvet olmayı kabul ettiler
Araç sahiplerini sevindirecek gelişme: Fiyatlar düşüşe geçiyor