Rüyada karınca görmek ne demek? Rüyada karınca yediğini görmek yorumları...

Rüyada karınca görmek, bolluk ve bereket olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin maddi sıkıntıdan kurtularak rahatlayacağına ve daha rahat günlere kavuşacağına delalet etmektedir. Ancak, rüyada görülen karınca, görüldüğü duruma göre farklı farklı yorumlanmaktadır ve bundan dolayı detaylı tabir edilmesi gerekir. Peki rüyada karınca öldürmek ne anlama gelir? İşte rüyada karınca görmenin tabirleri...

Rüyada karınca görmek ne demek? Rüyada karınca yediğini görmek yorumları...
Rüyada karınca görmek ne demek? Rüyada karınca yediğini görmek yorumları...
GİRİŞ 22.10.2020 10:04 GÜNCELLEME 22.10.2020 10:04

Rüyada karınca görmek, en genel tabiri ile bolluk ve berekete tabir edilmektedir. Hayırlı rüyalardan olan bu rüya, karıncaların görüldüğü miktara göre çeşitli şekilde tabir edilmektedir. Rüyasında karınca sürüsü gören kişi, mevki sahibi olmaya ve başarılı bir kariyer hayatına işaret eder. Karınca, hırsı ve azmi temsil ettiği için de hiçbir başarının ve güzelliğin rüya sahibini mutlu etmediğine işaret eder. Ayrıca rüyada karınca görmek, kalabalık ailelere ve yolculuğa işaret eder. Rüyada karınca gören kişi, ya kendisi ya da aileden birinin gurbete giderek ayrılık yaşayacağına yorumlanır. Karınca, görüldüğü şekle göre farklı tabirciler tarafından yorumlandığı için rüyanın daha detaylı incelenmesi faydalıdır.

RÜYADA KARINCA SÜRÜSÜ GÖRMEK

Rüyada karınca sürüsü görmek, rüya sahibinin hırslı bir kimse olduğuna ve tek başına girdiği mücadelelerden başarıyla çıkacağına, böylelikle iyi yerlere geleceğine işaret edilmektedir. Ancak zor mutlu olan kimselere tabir edildiği için de yüksek mevkilere gelen rüya sahibi hala memnuniyetsizlik içinde olacağına yorumlanır.  Herkes tarafından takdir ve hürmet gören rüya sahibi içten içe kendisinden memnun olmadığına ve aklının başka işlerde olacağına işaret etmektedir. 

RÜYADA KARINCA YUVASI GÖRMEK

Rüyada karınca yuvası görmek, rüya sahibinin ekip çalışmasına önem vererek çalıştığına, çalışma arkadaşlarına itimat ettiğine delalet etmektedir. Rüyasında karınca yuvası gören kişi, hep birlikte el ele vererek zor bir durumdan çıkacağına ve selamete ereceğine yorumlanır. 

RÜYADA KARINCA ISIRMASI

Rüya sahibinin etrafında sinsi düşmanlarının olduğuna ancak bu kişilerin rüya sahibine hiçbir zarar veremeyeceğine işaret eder. Maddi olarak sıkıntı içinde olan rüya sahibinin borçlarını ödeyerek refaha kavuşacağına yorumlanır. Küçük yatırımlarla büyük işler yapan rüya sahibinin başarılı bir kimse olacağına delalet edilmektedir.

RÜYADA KARINCA ÖLDÜRMEK

Rüya sahibinin çevresindeki kişiler yüzünden günah işleyeceği ve yanlış yollara gireceğine yorumlanır. Bundan dolayı dikkatli olması gereken rüya sahibinin çevrendeki insanlara pek faza güvenmemesi gerektiği konusunda uyarı niteliğinde bir rüyadır. Başkalarına ayak uyduran rüya sahibi hatalara yaparak pişman olacağına ve üzüleceğine yorumlanır.

RÜYADA KARINCA YEMEK

Rüyada karınca yemek, hayra işarettir. Rüya sahibinin bolluk ve bereketle yaşayacağına yorumlanır. Vücudunda karınca gören kişi, hasta ise şifa bulacağına işaret etmektedir.

ALİMLERİN YORUMLARINA GÖRE RÜYADA KARINCA GÖRMEK

Seyyid Süleyman: Rüyada birçok karınca görmek; insanların çokluğu ile tabir olunur. Evinde çok sayıda karınca görenin, aile fertleri çoğalır. Bir yemeğin veya malın üzerine karıncaların üşüştüğünü görmek; o maddenin azalıp, pahalanacağına delalettir. Hanesinden karıncaların çıktığını görmek, aile fertlerinin ölü veya diri oradan gitmelerine delalettir.

Kirmani: Çok karınca; mal ve nimettir. Rüyada karıncanın evden bir şey götürmesi; hayra yorulmaz, getirmesi ise; iyidir. Ağzından ve burnundan karınca çıkan vefat eder, bir rivayete göre bu rüya, hırsızları temsil eder. Haneye karıncaların girmesi, hırsıza işarettir.

Nablusi: Rüyada, görülen karınca, zayıf ve hırslı bir kavimdir. Karınca, asker, ordu, aile ve uzun ömür ile tabir edilir. Bir kimse rüyada karıncanın bir köye girdiğini görse, oraya asker girer. Yatağı üzerinde karınca bulunduğunu gören kimsenin, evladı çok olur. Karıncanın evinden dışarı çıktığını gören kimsenin, aile halkı azalır. Hasta bulunan bir yerde karıncanın uçtuğunu görse, o hasta ölür. Veya orada bulunan halk yolculuk yaparak sıkıntı çekerler. Karınca, ucuzluk, bolluk ve rızka delildir.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Sivasspor'dan müthiş mücadele kötü sonuç
Son dakika: Bakan Koca duyurdu: İstanbul için kritik uyarı