105 yaşında koronayı yenen yaşlı adamdan sağlıklı yaşamın sırrı: Yoğurt ve bal!

Sivas'ın Gürün ilçesinde yaşayan 105 yaşındaki Ömer Avcı ilerleyen yaşına ve rahatsızlıklarına rağmen koronayı yenerek köyüne döndü. Uzun ve sağlıklı yaşamın sırrının her sabah yediği organik yoğurt ve bal olduğunu söyledi.

GİRİŞ 18.12.2020 13:36 GÜNCELLEME 18.12.2020 14:43
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Sivas’ın Gürün ilçesinde yaşayan ve 105 yaşında olmasına rağmen Kovid-19’u hızlıca yenerek köyüne geri dönen 6 çocuk babası ve 23 torun dedesi Ömer Avcı, uzun ve sağlıklı yaşamın sırrının her sabah yediği organik bal ve yoğurt olduğunu söyledi.
 

Aynı köyden 100 kişi korona oldu

 Avcı’nın ikamet ettiği 350 nüfuslu Tepecik köyünde yaklaşık 100 kişi Covid-19’a yakalanmış bu nedenle köy karantinaya alınmıştı. Çevresindekilerin beyanına göre 105 yaşında olan Avcı’da Covid-19’a yakalandı. İlerleyen yaşı nedeniyle hastanede tedavi alına alındı. Kısa sürede Covid-19’u yenmeyi başarıp köyüne geri döndü. 6 çocuk ve 23 torun sahibi olan Avcı, ilerleyen yaşını ve sağlığını her gün yediği organik yoğurt ve bala borçlu olduğunu söyledi. 


 
Kovid-19'u organik yaşam sayesinde yendiler

Ömer Avcı’nın yakınları köylerinde kendi ürettikleri organik ürünleri tükettiklerini belirtip, bu nedenle köy sakinlerinin salgını hafif şekilde atlattıklarını söylediler.

 

 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 5
 • mert 1 yıl önce Şikayet Et
  Masallah masallah masallah dedemize
  Cevapla
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Yaşlılık zor...
  Cevapla
 • Serhat 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah uzun hayırlı ömürler versin
  Cevapla
 • Selim 1 yıl önce Şikayet Et
  İnsan ömrü insanın kendi elinde değilki.Çok yaşasan ne olacak.Yeterki hayırlı olsun.Yaş 65 i aştımı ondan sonrası ma'lum.30 yaşına kadar evlenemezsen,40 yaşına kadar zengin olamazsan 60 yaşına kadar ölmezsen gerisi..!siz düşünün.
  Cevapla
 • Konyalı 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah yardım ve inayet etmiş, hastalığı hafif geçirmenizi irade etmiş. Allah de, gerisini bırak Dil ne bilir şekeri, şerbeti Aldığın lezzeti baldan mı sandın Ne arı, ne de ağaç verir nimeti Elmayı, narı daldan mı sandın.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Yeni Mercedes-AMG S 63 E Performance tanıtıldı!
Dünya Kupası'ndan dev gelir! Türk kulüpleri kasasını doldurdu