Kağıthane belediyesi ağaçların sağlığı için sahada!

Kağıthane'de belediye ekipleri tarafından ağaçların budama işlemleri başlatıldı. Ağaçların daha sağlıklı yetişmesinin yanı sıra peyzaj ve güvenlik amacıyla Kağıthane'de belediye ekipleri tarafından geçen yıl Kasım ayında başlatılan ağaç budama çalışmaları devam ediyor.

Kağıthane belediyesi ağaçların sağlığı için sahada!
Kağıthane belediyesi ağaçların sağlığı için sahada!
GİRİŞ 05.01.2021 12:18 GÜNCELLEME 05.01.2021 12:18

Kağıthane belediyesi ekipleri tarafından ağaçlar budanmaya başladı. Ağaçların daha sağlıklı yetişmesinin yanında peyzaj ve güvenlik amacıyla da her yıl budama işlemi yapılıyor. Vatandaşın talep etmesi halinde belediye ekipleri evlerin bahçelerindeki ağaçları da ücretsiz şekilde buduyor.

Ekiplerce, bitkinin sağlıklı bir gelişim göstermesi amacıyla kurumuş, kırılmış, zarar görmüş dalların uzaklaştırılması için bakım budamaları, bitkinin iyi bir görünüm kazanması yani peyzaj değerini artırmak için şekil budamaları ile  dalların yaya ve araçların görüş alanını engellemesini önlemek amaçlı güvenlik budamaları yapılıyor.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin budama işlemi için konusunda uzman özel bir ekip oluşturduklarını belirterek; ''Çalışmalar sayesinde bitkilerin gelişimi hızlanacak. Çiçeklenmeyi, meyve miktarını ve kalitesini artırmada yardımcı olacak. Yanı sıra ağaçlarımız bahar aylarında daha güzel bir görünüm kazanacak.'' dedi.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İsrail sinsi planı devreye soktu! Türkiye'nin dibinde başladılar...
Yerlikaya'dan terörle mücadele açıklaması: 49 üst düzey yönetici etkisiz hale getirildi!