Manisalı Mehmet Bozkurt 21 yıldır topladığı akreplerle karışım hazırlıyor!

Manisa'da yaşayan Mehmet Bozkurt doğadan akrep toplayarak hazırladığı karışımın panzehir etkisi olduğunu savunuyor. Bozkurt topladığı zehirli akrepleri bir şişe içerisinde biriktirerek üzerine saf zeytinyağı ekliyor ve bu karışımı 1 yıl bekletiyor. İlk olarak 21 yıl önce eşinde denediğini ve işe yaradığını öne süren Bozkurt'a doktorlardan tepki gecikmedi. Doktorlar 'bunların bir değeri yoktur itibar etmeyin' dedi.

Manisalı Mehmet Bozkurt 21 yıldır topladığı akreplerle karışım hazırlıyor!
Manisalı Mehmet Bozkurt 21 yıldır topladığı akreplerle karışım hazırlıyor!
GİRİŞ 24.02.2021 13:34 GÜNCELLEME 24.02.2021 13:35
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Manisa'da yaşayan Mehmet Bozkurt, akrebin şişe içerisine salgıladığı zehrin, saf zeytinyağı ile karışmasının ardından elde ettiği karışımın panzehre dönüştüğünü söyledi.  Mehmet Bozkurt, elde ettiği karışımı tüy ile akrep sokulan yerin çevresine sürerek panzehir etkisi oluşturduğunu belirtti.

Bursa'da yaşayan 71 yaşındaki Ünal Sezer 62 yıldır sevdiği mesleği yapıyor!

"Eşim düzelmeye başladı"

Mehmet Bozkurt, karışımı ilk kez eşinin üzerinde denediğini ve olumlu sonuç aldığını öne sürdü. 21 yıldır panzehir ürettiğini belirten Bozkurt, "Akrepten panzehri üretmeye 2000 yılında başladım. O zamanlarda eşimi iki yerinden akrep sokmuştu ve durumu çok kötüydü. Daha önceden duyduğum bu panzehri eşime uyguladım. O an akrep sokulan yere tüy ile panzehri sürdüm. Panzehri uyguladıktan sonra yarım saat gibi bir süre içinde akrebin zehri kırıldı ve eşim düzelmeye başladı. Akrep şişe içerisinde zehrini zeytinyağı içerisine salgılıyor. Zehirle saf zeytinyağı birleştiğinde ortaya çıkan karışım, bir yıl süre gibi bekletildiğinde panzehri oluşturuyor" şeklinde konuştu.

Yanlış kullanılırsa kişi ölebilir

Panzehri akrep sokulan yere uygularken çok dikkatli olunması gerektiğini belirten Bozkurt, "Panzehir, akrebin doğrudan soktuğu noktaya temas ettirilirse insanı öldürebilir. Bu yüzden sürerken mutlak suretle etrafına daire çizilmeli ve kesinlikle akrebin soktuğu noktaya temas edilmemelidir" dedi. Bozkurt, 21 yıldır yaptığı panzehir ile isteyen herkese yardımcı olduğunu ve akrep sokan birçok kişinin sağlığına kavuştuğunu da sözlerine ekledi.

Samsun'da dalgaların kıyıya attığı salyangozlar kadınların ekmek kapısı oldu!
 


Uzmanı akrep sokmalarına karşı kullanılan karışıma karşı uyardı

İç Hastalıkları Uzmanı Doktor Ömer Aydın Yıldırım ise akrep sokmalarına karşı üretildiği söylenen karışımın kullanılmaması konusunda vatandaşları uyardı. Çeşitli yöntemlerle elde edilen karışımların panzehir olarak insanlar üzerinde kullanılmasının ölümlere yol açabileceğini ifade eden Yıldırım, şöyle dedi: "Akrep zehirlenmeleri özellikle kırsal kesimlerde yoğun. Aslında akrep sokmalarının büyük kısmı ölümle sonuçlanmaz, bölgesel rahatsızlıklarla sonuçlanır."

"Bunların bir değeri yoktur ve itibar da edilmemesi gerekiyor"

"Akrep panzehir ilaçlarını bile biz akrep sokmalarında yüzde on oranında kullanırız. Çoğunlukla hayati olmadığı için ihtiyaç hissetmeyiz. Halk arasında birtakım panzehri üretimleri söz konusu ancak bunların bir değeri yoktur ve itibar da edilmemesi gerekiyor. Aksine riskleri vardır. İnsanlar akrep sokması durumunda öncelikle yaralı bölgeyi yıkayıp temizlemeli ve tampon uygulayarak en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalıdır"

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 3
 • ismail 3 yıl önce Şikayet Et
  saygıdeğer hocalarım neden herşeyi değersiz sayıyorsunuz. bir değerlendirsenizne olur ki. kaldıki yılan soktuğu zaman ellik fellik yılanı arıyorsunuz ama. niye o yılandan panzehir üreteceksiniz. ülkemizde zehirli akrep yok mu?. vatandaş kötü bir şey yapmıyorki. eskiden meşhur KARAMERHEM vardı. şimdiki nesil bilmez belki. her derde deva idi. çıbana,yaraya,kaşıntıya,böcek sokmasına, kesiye aklınıza ne gelirse. bunuda hiçe saysanıza. YÜZ GÜZELLİĞİNE İYİ GELİR DENDİĞİNDE EMİN OLUN ÇOĞU OKEYLERDİ . gelir kapısı olduğu için vesselam
  Cevapla
 • vedat 3 yıl önce Şikayet Et
  Amcam doktorluğa soyunmuş, Allah yardım etsin bunun eline düşene.
  Cevapla
 • Bir Dost 3 yıl önce Şikayet Et
  Akrep sokması (alerji yoksa) insana sadece acı verir, öldürmez, öldürmek için yeterli değildir. Arı sokmasının 3-5 misli şiddetlisi gibidir. Bizzat yaşadım.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Işıkhan en fazla prim borcu olan belediyeleri açıkladı!
Deprem korkusu göçü arttırdı! İstanbul'dan kaçanlar bu şehri tercih ediyor