'Nadir Kafe' Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi'nde açıldı!

Esenler Belediyesi, 28 Şubat Dünya Nadir Hastalıklar Günü’nde ‘Nadir Kafe’yi vatandaşların hizmetine açtı. Kafede nadir hastalıklara sahip bireylerihtiyaç duydukları gıda ürünlerine rahatlıkla ulaşırken aynı zamanda kişisel gelişim hizmetlerinden de faydalanabilecek.

'Nadir Kafe' Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi'nde açıldı!
'Nadir Kafe' Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi'nde açıldı!
GİRİŞ 01.03.2021 16:46 GÜNCELLEME 01.03.2021 16:46

Esenler Belediyesi, sayıları toplum içerisinde hayli fazla olan nadir hastalıklara sahip kişiler için Nadir Kafe’yi hizmete açtı. 15 Temmuz Millet Bahçesi içerisinde yer alan kafede, hastalar kendi rahatsızlıklarına özgü gıdaları rahatlıkla bulabilecek. Nadir hastalıklar konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen kafe, haftanın her günü vatandaşların hizmetinde olacak.

Esenler Belediyesi'nin 'Moral Timi' can dostlarımızı unutmadı!

Sosyal ortam oluşturulacak

Ailelerin keyifle vakit geçirebileceği Nadir Kafe’de çeşitli aktiviteler düzenlenerek hastaların psikolojik ve sosyolojik gelişimlerine katkı sağlanacak. Nadir insanların kendilerini özel hissedeceği bu kafede, beslenme uzmanları tarafından farkındalık seminerleri düzenlenecek ve nadir hastalıklar konusunda bilgi sahibi olmayanlar bilgilendirilecek.

Organik ve özel ürünler

Kafede nadir hastalıklarla mücadele edenlerin ihtiyaç duyduğu zincir ve glütensiz yağlar, vitaminler, protein takviyeleri, organik şerbet ve şuruplar, lifli gıdalar, yüksek kalorili besinler ve düşük proteinli takviye ürünleri yer alacak.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Manisa'da 4,8 büyüklüğünde korkutan deprem!
Efsane golcüden dünya devine Arda Güler çağrısı!