Tekirdağ'da balıkçıların sezonu erken kapatma sebebi kaykay oldu!

Tekirdağlı balıkçılar bu sene adeta onlara kabus olan kaykay dedikleri deniz salyası yüzünden sezonu erken kapattı. Balıkçılar 1 Eylül için hazırlık yapacak

Tekirdağ'da balıkçıların sezonu erken kapatma sebebi kaykay oldu!
Tekirdağ'da balıkçıların sezonu erken kapatma sebebi kaykay oldu!
GİRİŞ 30.03.2021 16:19 GÜNCELLEME 30.03.2021 17:08
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Marmara Denizi'nde geçtiğimiz Şubat ayında görülen ve neredeyse 3 ay etkisini gösteren balıkçıların kaykay ismini verdiği deniz salyası balıkçılara zor günler yaşattı. Tekirdağlı balıkçılar 15 Nisan'da bitecek av sezonu süresinin sonunu beklemeden salya nedeniyle teknelerini limana bağlayıp paydos etti ve 1 Eylül için hazırlık yapacaklarını söylediler. Balıkçı İdris Şeremet, "Marmara'da balık var ama kaykaydan dolayı balıkları tutamıyoruz. Yasak gelmeden kontağı kapattık" dedi.

Marmara Denizi'nde 2 aydır süren salya tehlikesi!

 

Kaykaydan dolayı balık tutamıyoruz

Balıkçı İdris Şeremet, "Bu sene ilk başlarda iyi gidiyorduk. Maalesef kışa doğru girerken, o kaykay dediğimiz çamur başladı. Kaykay nedeniyle hemen hemen büyük teknelerin çoğu Karadeniz'e gitti. Zaman daralıyor. Paydosa da yaklaşıyoruz. Orada balık da incelmeye başlıyor. İnce balık da tutmak zaten yasak. Marmara'ya geldik. Marmara'da balık var. Ama kaykaydan dolayı balıkları tutamıyoruz. Yasak gelmeden kontağı erken kapattık" dedi.

Bu yıl sezonu erken kapatıp seneye hazırlık yapacağız

Teknelerini limana bağlayan Şeremet, "Ekiple son hazırlıkları yapıyoruz. Ağır olan işleri toparlıyoruz. Tıpkı bir derbi gibi artık bir sonraki maça bakacağız. Önümüzdeki 1 Eylül için hazırlıklar yapacağız. Geminin bakımıdır, bu gördüğünüz ağlardır. Makinelerdir, tamiratlardır, eksikliklerimizi tamamladıktan sonra yine bu ekip, 1 Eylül'de 'vira bismillah' deyip denize açılacağız. Bu yıl sezonu erken kapatmış oluyoruz" diye konuştu.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 3
 • htopcu 2 yıl önce Şikayet Et
  Ya kıymet bilinir yada Allah cc elinizden alır.
  Cevapla
 • Mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  O zaman sene ye balık çok bol olur.
  Cevapla
 • Karakurt5561 2 yıl önce Şikayet Et
  hersene bir önceki seneyi aratır oldu,başta bu işten para kazananlar olmak üzere herkes ellerini başının arasına alıp kimseye suç atmadan bi düşünsün biz nerde hata yapıyoruz diye
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İsrail savaşı bitirme şartını açıkladı! Hamas'a resmen ilettiler
Japonya’da korkunç manzara! On binlercesi karaya vurdu