Bursa'da 613 yıllık caminin minaresi yıkıldı! Şimdi duvarı var, çatısı yok

Bursa'da 613 yıllık caminin minaresi 18 ay önce başlanan restorasyon esnasında yıkıldı. Halk duvarı olup çatısı olmayan caminin ibadete açılmasını istiyor.

Bursa'da 613 yıllık caminin minaresi yıkıldı! Şimdi duvarı var, çatısı yok
Bursa'da 613 yıllık caminin minaresi yıkıldı! Şimdi duvarı var, çatısı yok
GİRİŞ 06.04.2021 16:16 GÜNCELLEME 06.04.2021 16:33
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Bursa'nın Karacabey ilçesine bağlı Uluabat köyünde 1408 yılında yaptırılan Valide Sultan Camii 18 ay evvel restorasyona alındı. Caminin minaresi ve duvarlarının restorasyonu bitirilirken, çatısının onarımı bitirilemedi. Cami bir yıldan fazla süredir çatısı olmadan restorasyon yapılmayı bekliyor. Cemaat restorasyon çalışmaları duran caminin onarımının tekrar başlamasını istiyor.

Kadıköy'de 118 yıllık tarihi köşk terk edildi, harabeye döndü


Caminin duvarları yapıldı çatısı açık kaldı

Ulubatlı Hasan'ın köyü olan köylerindeki caminin restorasyonunun bir ân önce bitirilmesini istediklerini ifade eden Hasan Belli, "Camimizin tarihi 613 yıl öncesine dayanıyor. Köyümüz Ulubatlı Hasan'ın köyü. Camimiz tarihî bir mescit. 18 ay önce başlayan restorasyon durdu. Caminin duvarları yapıldı, ama çatısı yarım kaldı. Çatısı açık olduğu ve bitirilmediği için namaz da kılınamıyor. Tarihî camimizin restorasyonunun bir ân önce bitirilip ibadete açılmasını istiyoruz" dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 2
  • hasan 3 yıl önce Şikayet Et
    Ta koronalık bir cami olmuş, havadar
    Cevapla
  • Vakum 3 yıl önce Şikayet Et
    Böyle küçük tarihi camiler biblo gibi çok sevimli sempatik oluyor.Derhal aslına uygun olarak yeniden ayağa kaldırılıp ibadete açılmalı.Orada namaz kılmayı çok isterim.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İş dünyasından 'yabancı çalışan' çağrısı: Biz kefil oluruz
Elebaşına havalı koruma! ABD'den skandal bir hamle daha