Asansör beklerken beyin kanaması geçirdi, kıl payı hayatta kaldı

İzmir'de yaşayan Dilay Gönen sabah işe gitmek için asansör beklediği sırada beyin kanaması geçirdi. Kıl payı hayata tutunan Gönen tişörtüyle mesaj verdi.

Asansör beklerken beyin kanaması geçirdi, kıl payı hayatta kaldı
Asansör beklerken beyin kanaması geçirdi, kıl payı hayatta kaldı
GİRİŞ 12.04.2021 16:05 GÜNCELLEME 12.04.2021 16:36
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

İzmir’de yaşayan ve her zamanki gibi sabah saatlerinde işe gitmek için evden çıkan 38 yaşındaki Yayıncı Dilay Gönen asansör beklerken bayıldı. Ailesinin çağırdığı ambulansla hastaneye götürülen genç kadın ilk etapta kalbinde bir problem olduğu düşüncesiyle anjiyoya alındı ancak sonradan asıl problemin kalbinde değil beyninde olduğu çekilen tomografi sonucu anlaşıldı. Acilen doktor ve hastane arayışına giren aile, Medicana International İzmir Hastanesinde görevi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Özhan Merzuk Uçkun’a ulaştı.  Bilinci yerinde değilken bile farkında olmadan direndiğini anlatan Dilay Gönen, "Bir amazon kadını olduğumu anladım. Bu nedenle ünlü filozof Nietzsche'nin, 'Seni öldürmeyen şey güçlendirir' sözünü kendime sıklıkla hatırlatmak için tişörtünü giyiyorum" dedi. 

26 yıldır süren ağrılarından kurtulunca gözyaşlarına hakim olamadı!

 
Kanama riski çok yüksekti

Dilay Gönen’i gelir gelmez hiç vakit kaybetmeden hastayı anjiyoya aldıklarını anlatan Doç. Dr. Özhan Merzuk Uçkun, “Hastanın kanama riski çok yüksekti; ancak şanslı olduğu bir konu var. Anevrizma yani baloncuk patlayarak beyin damarının ucunu kapatmış. Bu nedenle kanama durmuş; ancak pıhtının çözülüp ikinci bir kanama geçirmesi an meselesiydi. Hastanın kasığından girerek beynindeki anevrizmanın içini akıllı tellerle doldurarak kanama riskini yok ettik. Bu sürede beyinde sulanma olduğu için baş ağrıları oldu. Bu nedenle belinden su alarak beynindeki kanı temizledik. Yaklaşık bir hafta sonra hastamızın baş ağrıları da geçti" dedi.

10 gün boyun ağrısı olmuş

Beyin kanamasının baş ve boyun ağrısı yapabildiğini anlatan Doç. Dr. Uçkun, "Hastamızın 10 gündür boynu ağrıyormuş, yastıktan olabileceğini düşünmüş; ancak beyin kanaması boyun ve ense ağrısı yapar. Aslında hastamızın 10 gündür beyin kanaması devam ediyormuş. Bu nedenle baş ağrısıyla birlikte seyreden boyun ve ense ağrılarını ciddiye almak gerekiyor" diye konuştu. 
 

Yanlışlıkla yaptırdığı hormon testi sonucu hayatı altüst oldu!

 
Bu kadar ciddi bir hastalığım olduğunun farkında bile değildim

Olayın bir çarşamba günü olduğunu kendisine geldiğinde günlerden cumartesi olduğunu anlatan Dilay Gönen, "Bu kadar ciddi bir hastalığım olduğunun farkında bile değildim. Gittiğimiz ilk hastanede 24 saat bekletmişler beni, o sürede ölebilirdim. Gerçekten de bilincim yerinde değilken bile direniyormuşum. Tam bir amazon kadınıymışım meğer ve şimdi amazon bir ufaklık doğurmayı planlıyorum. Bundan sonra Yalova’da yaşayacağız, ailemle öyle bir karar aldık. Yıllardır tempolu bir çalışma sisteminin içindeydim. Artık daha steril ve sakin bir yaşantı istiyordum. Yaşadığım bu olay bu isteğimi daha da hızlandırdı. Ünlü filozof Nietzsche'nin , 'Seni öldürmeyen şey güçlendirir' sözü şu an tam da beni anlatıyor. Bir arkadaşım tişörtünü hediye etmişti. Bu sözü kendime sıklıkla hatırlatmak için tişörtünü giyiyorum" dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 5
 • Vatandaş Rıza 3 yıl önce Şikayet Et
  Bir imtihan geçirmiş fakat hala ders çıkarmamış gibi.
  Cevapla
 • Osman 3 yıl önce Şikayet Et
  Rabbim mühlet vermis kadin felsefe yapiyor amazon cart curt biseyler sayiklayip Allah’in verdigi sifayi kendi gucunden zannediyor.
  Cevapla
 • Vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  Hala niçe diyor vay be yazık
  Cevapla
 • Mert hakkı 3 yıl önce Şikayet Et
  Maşallah doktolarımız mükemmel, yaptıklarını operasyonu okurken bile hayret ettim
  Cevapla
 • xray 3 yıl önce Şikayet Et
  seni öldürmeyen şey ecelinin gelmemesi. ki bir fırsat gelmiş aziz mübarek gün. rabbim hidayet eyşlesin.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
IMF'den küresel ekonomi açıklaması: Endişelenecek çok şey var
Eray Güçlüer 'İsrail İran'a saldıracak' diyerek hedef alınacak yeri açıkladı