26 yıldır süren ağrılarından kurtulunca gözyaşlarına hakim olamadı!

Antalya'da yaşayan 36 yaşındaki iç mimar Ayşe Beliz Benmutlu 10 yaşından beri çektiği şiddetli karın ağrılarından 26 yıl sonra olduğu ameliyatla kurtuldu.

26 yıldır süren ağrılarından kurtulunca gözyaşlarına hakim olamadı!
26 yıldır süren ağrılarından kurtulunca gözyaşlarına hakim olamadı!
GİRİŞ 08.04.2021 15:05 GÜNCELLEME 08.04.2021 16:00
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Antalya'da yaşayan 36 yaşındaki iç mimar Ayşe Beliz Benmutlu 10 yaşından beri çektiği karın ağrıları nedeniyle çok sayıda hastane ve doktor gezmesine rağmen hastalığına çözüm bulamadı. Benmutlu yaklaşık 1 yıl önce özel bir hastaneye check-up için başvurdu ve o sırada yapılan laparoskopik inceleme sonunda göbek deliğinden karaciğer ve pelvise doğru bağlar oluştuğu belirlenince hemen ameliyat edildi. 26 yıldır çektiği ağrılarından kurtulan Benmutlu, gözyaşlarını tutamadı.

Kovid-19 aşısı olmaya gitti, kanser olduğunu öğrendi!

10 yaşından beri sürekli karnı ağrıyor

Antalya'da yaşayan iç mimar Ayşe Beliz Benmutlu, çocukluğundan bu yana çektiği şiddetli karın ağrıları nedeniyle pek çok doktor ve hastaneye başvurdu. Özellikle 10 yaşından sonra karın ağrısı artan Benmutlu'nun yapılan MR ve ultrasonografilerinde hiçbir olumsuzluğa rastlanmadı. Ağrılarının şiddeti her geçen gün artınca Benmutlu'ya uyuşturucu bazlı ağrı kesiciler verildi. Hastalığının ne olduğunu bilmeyen Benmutlu'nun hayatı ağrı nedeniyle alt üst olurken, yıllar içinde kullandığı ağrı kesicilerin dozu da ağrının şiddetlenmesiyle artmaya başladı.

Karın içinde yapışıklık yada boşluk olabilir

Yaklaşık 1 ay önce özel bir hastaneye check-up için başvuran Benmutlu, Genel Cerrahi Bölümü'nden Opr. Dr. Gökhan Ateş ile tanıştı. Yaşadığı sıkıntıları anlatan Benmutlu'ya doktoru, karın içinde yapışıklık ya da boşluk olabileceğini, laparoskopik incelenmesi gerektiğini söyledi. Yıllardır çektiği sıkıntılara tanı konulamadığı için zorlu bir süreç yaşayan Benmutlu, ameliyat gününü iple çekmeye başladı. İki hafta önce gerçekleştirilen laparoskopik incelemede, kadının göbek deliğinden karaciğer ve pelvise doğru bağlar oluştuğu belirlenince hemen ameliyat edildi. Sağlığına kavuşan Benmutlu, ameliyatın ardından hayatının kendisine geri verildiğini söyledi.

Yanlışlıkla yaptırdığı hormon testi sonucu hayatı altüst oldu!

Yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlattı

4 yıl önce Burak Benmutlu ile yaşamını birleştiren Ayşe Beliz Benmutlu, yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarını tutamadı. Kendini bildiğinden bu yana karın ağrısı çektiğini aktaran Benmutlu, “Çocukluğumda en çok çektiğim şey karın ağrısıydı. Tabi ki ailem doktora götürdü ama ne olduğu bilinmedi. Özellikle 12 yaşımdan itibaren göbek deliğimden aşağı kısma kadar batmalar ve ağrılar yoğunlaştı. O süreçte pek çok doktora gittim ancak sonuç elde edilemedi. Hatta aile büyüklerimiz göbek düşmesi mi diye düşündü. Hani göbek çekilir, çevrilir denir ya, o tarz şeyleri de yaşadım. Ama sonuç alamadım" dedi.

Tüm hayatım alt üst olmuştu

Yaş ilerledikçe ağrıların da şiddetlendiğini söyleyen Benmutlu, çektiği ağrıyı tarif etmekte zorlandığını belirtti. Benmutlu, “Bir örnek verecek olursam, diş kanal tedavisinde sinire rastladığında çekilen acıyı az çok herkes bilir. İşte benim de göbek deliğimden bir çizgi olarak aşağıya doğru o acıyı çekiyordum" diye konuştu. Bir poşet bile taşıyamadığını kaydeden Benmutlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tüm hayatımı alt üst edip tamamen kısıtlayan bir döngüydü bu rahatsızlık. Çölyaktan fıtığa pek çok hastalık düşünüldü ama MR ve ultrasonografilerde hiçbir şey gözükmedi. Hatta en son karın ultrasonografisinde karaciğer damarında büyüme olduğu söylendi. Op. Dr. Gökhan Ateş'e başvurduğumda bir tanı konulduğu için mutluydum. Ailemdeki herkes benim gibi mutluluktan ağlamıştı. Biliyordum ki artık bu ağrılardan kurtulacağım. Bir an önce ameliyat gününü beklemeye başladım."

3 yıl vertigo zannederek önemsemedi, kolunu kesilmekten son anda kurtardı


Hayat bana geri verildi

Ameliyattan sonra 10 yaşından bu yana 26 yıldır çektiği ağrılardan kurtulduğunu söyleyen Benmutlu, “Çok şükür ameliyatım çok güzel geçti. Her şey yolunda" dedi. Yıllar boyu çok isteyip yapamadığı şeyin sabah uyandığında yatakta gerinmek olduğunu anlatan Benmutlu, “Şu anda sabahları bunu yapabiliyor olmak, derin nefes alabilmek çok güzel bir duygu. Çok mutluyum. Hayat bana geri verildi. Bu da Gökhan Ateş hocam sayesinde oldu. O benim için mucize doktor" diye konuştu.

26 yıldır karın ağrısı çekiyordu

Ameliyatı gerçekleştiren Opr. Dr. Gökhan Ateş, hastanın farklı bir şikayetle kendisine geldiğini belirterek, kullandığı ilaç sorgulaması yaptığını söyledi. Opr. Dr. Ateş, “İlaçları uyuşturucu bazlı ağrı kesicilerdi. Sebebini sordum. Yaklaşık 26 yıldır karın ağrısı çektiğini söyledi. Hasta, tüm görüntüleme yöntemleri ve tahlillerin yapıldığını, ancak sebebinin bulunamadığını anlattı. Bu şikayetleri açıklayabilmek için laparoskopik olarak karın içini görmem gerektiğini söyledim" dedi.


Hayata yeniden başlamış gibi

Hastanın laparoskopik görüntüleme sırasında, göbeğinden bağlar oluştuğunun belirlendiğini kaydeden Opr. Dr. Ateş, şunları söyledi: “Bu bağların pelvis, yani karın alt tabanına ve karaciğere uzanan bağlar olduğunu, hareket etmekle, solunumla bu bağların gerildiğini ve ağrıya neden olduğunu fark ettik. Bu bağları açtığımızda hastamız rahatladı. Şu an ağrı için aldığı ilaçları bıraktı. Kendisi çok mutlu. Hayata yeniden başlamış gibi."

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 6
 • ishak 3 yıl önce Şikayet Et
  şekerden dolayı annemin ayaklarında yaralar çıktı. evde bakım elemanları genel cerrahi uzmanlarına göstermemi istedi. dr annemin ayaklarını gördü buna yapacak bir şey yok deyip göndermek istedi. hocam yaraları kurutacak ilaç bir şey verseniz bari dedim. faydası olmaz deyip diğer hastayı çağırdı. bende durumu aile hekimine anlattım. bana bazı ilaçlar yazdı yapmam gerekenleri anlattı. yaklaşık iki hafta oldu yaralar geri gitmeye başladı. birisi genel cerrahi uzman doktor diğeri aile hekimi pratisyen doktor. valla aile hekimine dua edip duruyorum
  Cevapla
 • Tevafuk 3 yıl önce Şikayet Et
  16 sene mide bulantısı çektim. Hiçbir doktor çözüm bulamadı. İstanbul Fatih'te bir tane profesöre gittim teşhis koydu ilaç yazdı 3 ay içerisinde Allah'ın izniyle şifa buldum
  Cevapla
 • B12 HAYATTIR 3 yıl önce Şikayet Et
  Benimde yıllarca bacaklarımdaki ağrılara kimse çözüm üretemedi.100 mt yürümek bana zulum geliyordu.Yine bu haberdeki gibi bir doktor B12 testi önerdi ve ağrının sebebi çözüldü...Detaylı Kan testlerinde önceden b12 yoktu sanırım benim 15 yılıma maal oldu... Tüm hastalara şifalar diliyorum...
  Cevapla
 • Maho 3 yıl önce Şikayet Et
  Peki onceki doktorlar neden teşhis koyamıyorlar, tedavi edemiyorlar... Kızcağız senelerce ağrıyla yaşamak zorunda kalıyor...
  Cevapla
 • Vicdanda herşey 3 yıl önce Şikayet Et
  Ah kardeşim Doktoru hakimi toplumda herkes vicdanıyla konuşta toplumda sorun mu kalır.Biraz daha kafa yorup sorunu çözmekten kaçıyorlar...Empati yapsalar sorunlar birbir hallolur.. saygılar
  Cevapla
 • Sarıçizmeli Mehmet 3 yıl önce Şikayet Et
  Dr işi biraz da tevafuk işidir. Kim bilir kaç prof. dr'a,kaç doç. dr'a gidilmiştir şimdiye kadar;ama nafile....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Galatasaray - Fenerbahçe! Muhtemel 11'ler
Kassam Tugayları duyurdu: Son zamanların en büyük darbesi! İsrail şoka uğradı