Koronavirüs korkusuyla ağrıları önemsemedi, karnından 2 litre apse çıkarıldı!

Ankara'da yaşayan Mehmet Göretaş prostat ameliyatı sonrası ağrılarını koronavirüs sebebiyle önemsemedi, karnından 2 litre apse çıkarıldı.

Koronavirüs korkusuyla ağrıları önemsemedi, karnından 2 litre apse çıkarıldı!
Koronavirüs korkusuyla ağrıları önemsemedi, karnından 2 litre apse çıkarıldı!
GİRİŞ 19.04.2021 20:57 GÜNCELLEME 19.04.2021 20:59

Ankara'da 7 ay önce prostat ameliyatı olan Mehmet Göretaş, ve memleketi Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesine döndükten sonra evine kapandı. Pandemi süreci nedeniyle evinden çıkmayan Göretaş, bir ay önce başlayan ağrılarına rağmen korona virüs korkusu nedeniyle hastaneye bile gitmedi. Son bir aydır artan ve bir türlü geçmeyen karın ağrıları ile mücadele eden Göretaş'ın yakınmalarına ateş, yorgunluk, halsizlik şikayetleri de eklendi. Şikayetleri ilk önceleri ameliyata bağlayan Göretaş, gün geçtikçe artan şikayet ve ağrılarına rağmen korona virüs tehlikesi nedeniyle hastaneye gitmeye cesaret edemedi.

İş için rapor almaya gitti, kalbindeki ölümcül kisti öğrendi!


Çocukların ısrarıyla hastaneye gitti

En sonunda yurt dışında yaşayan çocuklarının Israrı ile Gaziantep'te Medical Park Hastanesi'ne gitmeye karar veren Göretaş, bu kararı ile yaşama yeniden tutundu. Dahiliye Uzmanı Dr. Mehmet Çakır tarafından değerlendirilen hasta görüntülemeler sonrası Girişimsel Radyoloji Uzmanı Prof. Dr. Akif Şirikçi tarafından yapılan apse tedavisi ile sağlığına kavuştu. 

Karın içerisinde değişik yerlerde apse şüphesi vardı

Girişimsel Radyoloji Uzmanı  Dr. Akif Şirikçi; konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Mehmet Bey bize başvurduğunda karın içerisinde değişik yerlerde apse şüphesi vardı. Apselerin çok sayıda ve karın arka duvarına yakın olması müdahaleyi riskli kılıyordu. Bu gibi olgularda bilgisayarlı tomografi (BT)  bize son derece yardımcı oluyor,  BT kılavuzluğunda  karın içi organlara zarar vermeden apselere  teker teker müdahale ettik ve bu sayede 2 litreden fazla iltihap boşaltıldı. Müdahalede geç kalınsaydı enfeksiyon karın  içerisine yayılabilirdi. Bu süreçte Mehmet Bey’e Dahiliye Uzmanı Dr. Mehmet Çakır tarafından yoğun ilaç tedavisi uygulandı ve hastamız 1 hafta içerisinde çok şükür normal hayatına döndü" dedi. Prostat ameliyatından 8 ay sonra karnından 2 litre apse boşaltılan Göretaş, doktor ve sağlık çalışanlarının "Niye daha önce gelmediniz, bu kadar geç kaldınız” sorusuna ise verdiği ‘’Hastanede virüs bulaşmasından korktum” yanıtıyla şaşırttı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İstanbul’da İmamoğlu’nun düzenlediği organizasyona Özgür Özel davet edilmedi
İsrail Gazze'de Kemal Advan Hastanesi çevresini vurdu, çok sayıda ölü ve yaralı var