Yaralı sokak kedisini sahiplendi, 5 bin liraya lüks kulübe yaptırdı

Diyarbakırlı kuyumcu mağazasına gelen yaralı kediyi sahiplendi, Peşo ismini verdiği kedi için yaptırdığı lüks kulübesi 14 kediye daha ev sahipliği yapıyor.

GİRİŞ 12.04.2021 17:58 GÜNCELLEME 12.04.2021 19:49
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Diyarbakırlı kuyumcu, mağazasına giren yaralı sokak kedisini sahiplenerek ‘Peşo’ ismini verdi. Hayvansever iş insanının, Peşo için 5 bin lira değerinde yaptığı dubleks ev 14 kediye ev sahipliği yaparken, birçok belediye ve hayvansevere ilham kaynağı oldu.

Diyarbakırlı kuyumcu bu hareketiyle herkesin takdirini topladı!

 

Yaralı kediyi sahiplendi 5 bin liraya lüks kulübe yaptırdı

Merkez Kayapınar ilçesinde 30 yıllık esnaf Mehmet Yüksel, bir süre önce yaralı halde iş yerinin önüne gelen kediyi fark etti. Hayvansever Yüksel, veterinere götürüp tedavi ettirdiği kediyi sahiplenerek "Peşo" adını verdi. Birlikte vakit geçirmekten keyif duyduğu kedisinin bakımı ve beslenmesiyle yakından ilgilenen Yüksel, Peşo için dükkanın önünde 5 bin lira değerinde ultra lüks ahşap kulübe yaptırdı. Semtin maskotu haline gelen, sokak hayvanlarının sesi olup birçok belediyeye ilham kaynağı olan Peşo, mahalle sakinlerinin yanı sıra yoldan geçenlerin de ilgisini çekmeye başladı. Ultra lüks kulübe, Peşo'nun yanı sıra çoğu kedi olan sokak hayvanlarına da geceleri ev sahipliği yapıyor.Toplum hayvanlara karşı biraz acımasız

Mehmet Yüksel, yaptığı açıklamada,  hayvanlara karşı bir üzüntüsü olduğunu söyledi. Yüksel, “Onlara baktığım zaman mağduriyet görüyorum. Sokaklarda arabaların altında kalıyorlar ve ölüyorlar. Bizim toplum, hayvanlara karşı biraz acımasız. Mümkün olana kadar farkındalık oluşturmaya çalışıyorum. Ve kedimiz Peşo sokak kedisidir. Böyle bir durumlar karşılaştık. Mağazaya yaralı bir şekilde geldi. Ve bizi sahiplendi aslında. Yaralıydı bizde onu tedavi ettik. Ona sokakta kalmasın diye, sokak hayvanlarının sesi olsun diye dubleks ev yaptık. Böyle modern bir şey” dedi. 

Hemşire annenin kızıyla aynı hastanede çalışma hayali gerçek oldu!

   
Peşo Diyarbakır'ın sembolü oldu

Çoğu yere de örnek teşkil etsin diye böyle bir güzellik oluşturduklarını kaydeden hayvan sever Yüksel, “İstediğimiz şekilde de oldu. Ses getirdi, sokak hayvanlarının da sesi oldu Peşo. Birçok belediyeden telefon geldi ve tebrik mesajları aldım. Bu evlerden belediyelerimiz, iş adamlarımız yapmaya başladılar. Bunu duyunca mutlu oluyoruz. Burada geceleyin kameradan izleyince ev sahipliği yapıyor bu ev. 13,14 kedi burada gece barınıyor. Tabi bunları görünce mutlu oluyoruz. Güzel bir ortam oluştu. Bizim Peşo, Diyarbakır’ın sembolü oldu. Görüntüleri, sayfaları, fan sayfaları bile açılmaya başlandı. Eğer bir gün onunla ilgili maddi anlamda bir gelir oluşursa onu da arkadaşlarla şöyle düşündük. Onun komple geliri  sokak hayvanlarına harcayacağız. Bu evlerden daha çok yerde yapmaya başlayacağız” şeklinde konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 21
 • Kalem 3 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun sana !
  Cevapla
 • urfali. 3 yıl önce Şikayet Et
  çok güzel reklam.
  Cevapla
 • pertev 3 yıl önce Şikayet Et
  Ricam ara sıra islam memiş yerine altın uzmanı olarak bu kuyumcu ile röportaj yapsınlar nasıl olur abiler?? o da kuyumcu bu da. ne de olsa altın artar diyecektir :))
  Cevapla
 • Japon 3 yıl önce Şikayet Et
  Bir japon olarak hepinizi sevgiyle kucaklıyorum
  Cevapla
 • misafir_35 3 yıl önce Şikayet Et
  Ne Güzel bir hizmet, Allah Razı olsun kardeşim kazancına bereket versin. O hayvancağızlar için harcadığınız her bir liraya karşılık Rabbim size Bin katını kazandırsın..
  Cevapla
 • KONYALI 3 yıl önce Şikayet Et
  Yav He Heeeee .....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Diyarbakır Belediyesi'nde bir skandal daha: Web sitesinden Türk bayrağı kaldırıldı
Atatürk ve Erdoğan'a hakaret eden DEM Partili tutuklandı