Papağan Bitik her sabah Ölürüm Türkiye'm diyerek güne başlıyor

Amasya'da yaşayan Fatih Balcı her sabah papağanı Bitik'in ıslıkla söylediği "Ölürüm Türkiye'm" parçasıyla güne başlıyor.

GİRİŞ 13.04.2021 12:19 GÜNCELLEME 13.04.2021 12:40
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Amasya'nın Suluova ilçesinde yaşayan Fatih Balcı çocuklarından heveslenerek aldığı pek çok papağanı bulunuyor. Papağan Bitik de bunlardan biri. Bitik sabahları ıslıkla söylediği Ölürüm Türkiye'm parçasıyla ev halkını uyandırarak güne başlatıyor. 
 

Yaralı sokak kedisini sahiplendi, 5 bin liraya lüks kulübe yaptırdı


Bazen Ölürüm Türkiye'm bazen İzmir Marşı

Belediyede işçi olarak çalışan Fatih Balcı, “Bu kuş işine biz çocuklardan heves aldık. Bir tane kuş aldık evimize sonra baktık ki çocuklar da kuşları seviyorlar. Kuşlar bir iki derken üremeye başladı. Sahiplendirmeye başladık. Kuşları da seviyoruz. Benim bir tane kayınbiraderim vardı, uzman çavuş kendisi. Bunu yavruyken almış, sultan papağanı bu. 'Ölürüm Türkiye’m' şarkısını ıslıkla söyleye söyleye buna öğretmiş. Biz de bir sabah baktık, işte kendisinin de tayini çıkmış. Bunu da bize verdi sağ olsun. Sabah bir uyandık Ölürüm Türkiye’m ıslık sesi geliyor bir yerden. Bir baktık ki bu Bitik adını verdiğimiz sultan papağanımız Ölürüm Türkiye’mi çalıyor. Bazen de İzmir Marşı’nı da çalıyor ıslık halinde. Bu bizim canımız oldu. Yanına da bir tane eş aldık, yavruları olursa sahiplendirmeyi düşünüyoruz. Biz şaşırdık önce bir yerden bir ıslık sesi geliyor acaba dedik çocuklar falan mı çalıyor. Odanın kapısını bir açtım baktım ki Bitik’ten geliyor ses. Ölürüm Türkiye’m. Her sabah Ölürüm Türkiye’m ile kalkıyoruz, uyanıyoruz, işe öyle gidiyoruz yani" dedi.  Türlü türlü kuşları bulunuyor

Kuşları çok seven Balcı, evinin bir odasını kuşlara ayırdı. Muhabbet kuşundan papağana türlü türlü kuşları bulunuyor. Balcı, yumurtlayan kuşların yavrularını da çevresindekilere sahiplendirerek hayvan sevgisi aşılıyor. 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 6
 • Metin 3 yıl önce Şikayet Et
  kemal den ekrem den iyidir
  Cevapla
 • Hakikat 3 yıl önce Şikayet Et
  Fatih bravo
  Cevapla
 • Ertuğrul 3 yıl önce Şikayet Et
  Şu kuşun aklı kadar aklı yok hdplilerin.
  Cevapla
 • Fikret 3 yıl önce Şikayet Et
  on numara yorum kardeşim
  Cevapla
 • konjugasyon 3 yıl önce Şikayet Et
  ulusalcı demekki muhtemelen iyi partilidir
  Cevapla
 • Jjjj 3 yıl önce Şikayet Et
  Boş yorum.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
GİB'ten yurt dışına çıkış harcı açıklaması
Erdoğan'dan Eurofighter açıklaması: Almanya yumuşadı