Tunceli'nin ovaları kardelen, nergis ve düğün çiçekleriyle rengarenk oldu!

Yılın yaklaşık 4 ayı beyaz örtüyle kaplı olan, Munzur ve Mercan dağları arasında kurulu Ovacık'ta, baharın gelişiyle doğada oluşan güzellikler ilgi çekiyor.

Tunceli'nin ovaları kardelen, nergis ve düğün çiçekleriyle rengarenk oldu!
Tunceli'nin ovaları kardelen, nergis ve düğün çiçekleriyle rengarenk oldu!
GİRİŞ 23.04.2021 18:59 GÜNCELLEME 23.04.2021 18:59

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, ilkbaharın gelişiyle karların eridiği ovalarda açan kardelen, nergis ve düğün çiçekleri göz kamaştırıyor. Yılın yaklaşık 4 ayı beyaz örtüyle kaplı olan, Munzur ve Mercan dağları arasında kurulu Ovacık'ta, baharın gelişiyle doğada oluşan güzellikler ilgi çekiyor.Yükseklerde kış ovalarda bahar yaşanıyor

Yüksek kesimlerinde kış, ovalarda ise bahar havasının yaşandığı ilçede, hava sıcaklığının artmasıyla yeşile bürünen araziler ve kar sularıyla akan dereler hayran bırakıyor. Ziyaret köyü mevkisindeki bir tarlada açan nergis, çiğdem, kardelen ve düğün çiçekleri de sarı, mor ve beyaz renkleriyle doyumsuz manzaralar oluşturuyor. Zarifliğiyle dikkat çeken çiçekler, zirveleri karla kaplı dağlarla bütünleşerek adeta görsel şölen sunuyor. Çetin kışın ardından besicilerce ahırdan çıkarılan küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar da yeşilin tonlarına bürünen meralara ayrı bir renk katıyor.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
AK Parti'den Bülent Arınç'a cevap! Tartışmalara son noktayı koydu!
 Son dakika haberi: Büyüme rakamları açıklandı! Bakandan dikkat çeken ücret açıklaması