72 yıldır aynı yastığa baş koyan çiftin mutluluğunun sırrı: Sevgi ve saygı!

Kahramanmaraş’ta 72 yıldır evli olan yaşlı çift Hatice ve Mehmet Davarcı mutlu evliliklerinin sırrını anlattı.

72 yıldır aynı yastığa baş koyan çiftin mutluluğunun sırrı: Sevgi ve saygı!
72 yıldır aynı yastığa baş koyan çiftin mutluluğunun sırrı: Sevgi ve saygı!
GİRİŞ 24.04.2021 14:51 GÜNCELLEME 24.04.2021 17:15
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesi Yenipınar Mahallesinde yaşayan 86 yaşındaki Mehmet Davarcı ve 83 yaşındaki Hatice Davarcı 72 yıldır aynı sevgi ve saygı içerisinde evliliklerini sürdürüyor. Mutlulukları ile çevresine örnek olan 11 çocuk sahibi Davarcı çiftti, uzun evliğin sırrının sevgi, saygı ve sadakatli olmakla mümkün olduğunu söylediler.

Hataylı muhtar zenginden alıp fakire veriyor! Ramazan'da 800 ihtiyaç sahibine ulaşıyor


72 yıldır birbirimizi kırmamaya özen gösterdik

Sevgi ve saygının öncelikleri olduğunu söyleyen Mehmet Davarcı, “72 yıldır birbirimizi kırmamaya özen gösterdik. Birbirimize karşı sadakatli ve doğru olmayı görev bildik. Biz yokluğu çok gördük. Eşim bana bu durumu hiç şikayet etmedi. Biz her şeye şükür ettik. Çalıştık çabaladık ve çocuklarımız için elimizden geleni yaptık. Şimdi eşimle birlikte sevgi ve saygı içerinde evliliğimizi sürdürüyoruz. Biz sevgimizi 72 yıldır kaybetmedik ve ölene kadar da birbirimizi sevmeye devam edeceğiz” dedi. 

Ben eşimden razıyım

Eşinin kendisini hiç incitmediğini söyleyen Hatice Davarcı ise, “Küçük yaşta evlendim. Ben eşimden razıyım. Bu zamana kadar birbirimizden şikayetçi olmadık. Biz çok yokluk çektik. Ama biz iyi günde kötü günde diyerek sabrettik her şeye. Şimdilerde herkes küçücük anlaşmazlıkta hemen boşanıyor. Birbirlerine karşı ne sevgileri kalıyor ne de saygıları. Mutluluğun sırrı birbirini sevmek, anlayışlı olmak ve hürmetli olmaktan geçiyor” ifadesini kullandı.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • sezgin 9 ay önce Şikayet Et
  yazıya bakılırsa evlendiklerinde dede 14 nine 11 yaşındaymış öylemi....
  Cevapla
 • Deli Dumrul 9 ay önce Şikayet Et
  Amca, sen o teyzeye iyi bak. Senden ne yeni kitaplık, ne yeni koltuk takımı ne de, yeni ev istemiş.Şimdikilerin, değişen gölge gibi istekleri var.
  Cevapla
 • T C 9 ay önce Şikayet Et
  maşallah maşallah şimdi kiler varlik yokluk hesep etmez sevgi saygı geçici olmuş tahamul yok bu iş inanç meselesi sabir saabat meselesi
  Cevapla
 • Cafer 9 ay önce Şikayet Et
  Dedenin ninenin gençliğinde yiyecek giyecek para imkanlar kısıtlıydı ve dizi filmler el gibi telefon İnternet İstanbul sözleşmesi yoktu. Onların 72 yılına şimdi 72 gün denk.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kaosa zemin hazırlayan İBB'ye Fatih Altaylı'dan ilginç savunma: Olur böyle şeyler
CHP'li İBB yönetimi sınıfta kaldı! Tuzlama rakamları pes dedirtti