Sağlık çalışanları sevdikleriyle çevrimiçi bayramlaşıyor!

Koronavirüs salgınıyla en ön cephede savaşan sağlık çalışanları bu Ramazan Bayramı'nda da sevdikleriyle internet üzerinden çevrimiçi bayramlaşıyor

Sağlık çalışanları sevdikleriyle çevrimiçi bayramlaşıyor!
Sağlık çalışanları sevdikleriyle çevrimiçi bayramlaşıyor!
GİRİŞ 13.05.2021 11:15 GÜNCELLEME 13.05.2021 13:20

Koronavirüs pandemisinde en ön cephede mücadele veren sağlık çalışanları görevlerini fedakarca sürdürüyor. Kovid-19 Yoğun Bakımında çalışan kimi sağlık çalışanı ailelerini ve kendilerini riske atmamak için evden ayrı yaşarken aileleriyle telefonla görüşerek hasret gideriyor. Bu sene de korona virüs gölgesinde idrak edilen Ramazan Bayramı'nda da görevlerinin başında olan sağlık çalışanları, telefonlarından ailelerini görüntülü arayarak bayramlaştı. Aileler, salgınının biran önce bitmesi ve tekrardan hayatın normale dönmesi için dua etti.

Bayramda fazla tatlı tüketimine dikkat! Kan şekerini yükseltiyor


İnsanlar dikkatli olursa bizde ailemizi görebiliriz

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Covid-19 Yoğun Bakımında çalışan Berat Uysal, yaptığı açıklamada 2 yıldır bayramlarda ailesinden ayrı vakit geçirdiğini belirterek, “İnsanlar maske ve mesafe kuralına uymuyor. Onlar rahatça gezerken biz buradan çıkamıyoruz, ailemizi göremiyoruz. İnsanlar biraz daha dikkatli olurlarsa bizde ailemizi görebiliriz” diye konuştu. 
   
Evde kalma sürecinde dışarıda gezmeyin

Aynı hastanede görevli Derya Yılmaz ise gelecek bayramda ailesiyle birlikte olmak istediğini belirterek, “2 yıldır ailemi zar zor görüyorum. Uzak zamanlarımız oldu. Onlar rahatsız olmasın sürekli uzak kalıyorum. Biz mesaide çalışıyoruz ama insanlar yine dışarıda geziyorlar. Hem maske takmıyorlar hem de mesafeye uymuyorlar. Son dönemlerde tekrardan bir artış olmaya başladı ve insanlardan ricam maskelerinizi lütfen takın. Evde kalma sürecinde de dışarıda gezmeyin. Eğer insanlar kurallara uyarsa bir sonraki bayram ben ailemin yanında olmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Yeni dönem başlıyor! Kabul etmeyen yolcu uçağa binemeyecek
Sokak köpekleri az kalsın adamı parçalıyordu! 10 köpek birden saldırdı...