15 Temmuz şehidinin babası: Evlatsız yaşanır, vatansız yaşanmaz!

FETÖ/PDY'nin darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı önünde şehit olan Yasin Naci Ağaroğlu’nun Antalya’da yaşayan ailesi, kabir ziyareti yaptı

15 Temmuz şehidinin babası: Evlatsız yaşanır, vatansız yaşanmaz!
15 Temmuz şehidinin babası: Evlatsız yaşanır, vatansız yaşanmaz!
GİRİŞ 12.05.2021 21:03 GÜNCELLEME 12.05.2021 21:59
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı önünde ateş açılması sonucu şehit düşen Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi Yasin Naci Ağaroğlu’nun annesi Zehra ve babası Osman Ağaroğlu, oğullarının Yazır Mahallesi’nde bulunan kabrini ziyaret ederek, dua etti. Oğlunun kabri başında gözleri dolan Zehra Ağaroğlu, hain darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçtiğini ancak yaşadıkları acının ilk günkü gibi taze olduğunu ve evlat hasretinin arttığını söyledi.
 

Oğlunun şehadet haberini televizyondan öğrendiler, yakınına taşındılar!


Alnımız açık başımız dik

Baba Osman Ağaroğlu da "Yine bir bayram geldi. Biz oğlumuz aramızdan ayrılalı 5 yıl olmasına rağmen daha dün gibi unutmadan bayram yapıyoruz. 6 asır üç kıtada at koşturan Akdeniz’i bir Osmanlı gölü haline getiren muhteşem ecdadın torunları olarak bizler vatan için mukaddesat için evlatlarımızı feda etmişiz. Alnımız açık başımız dik olarak şükrediyoruz ve yine ‘Esaret altında yaşamak yerine şereflice ölmeyi tercih ederiz’ diyen bir milletin torunu olarak her zaman şunu söylüyoruz, ‘Mektebinde şehadet olan bir milletin kaderinde esaret yoktur’. Bizde vatan sevgisi zamandandır. Vatan için ölmek, bizim kitabımızda vardır. Çünkü bizim için ölmek yok olmak değil, yeni bir hayat geçişidir" diye konuştu.

Evlatlarımızla gurur duyuyoruz

Oğlu Yasin Naci Ağaroğlu’nu da bu aşk ve inanç dairesinde yetiştirdiklerini aktaran Osman Ağaroğlu, "Kendisi de biliyordu ki ya galip gelecek gazi olacak ya da şehit olacaktı. O gece tüm dünya sınavlarını dikey geçiş yaparak şehadet diplomasını almayı hak etmişti. Ruhu şad olsun. Biz evlatlarımız ile gurur duyuyoruz, başımız dik olarak şunu söylüyoruz, ‘Uğuruna ölmekse seni yaşatmak, bin kere ölürüm de adına leke sürdürmem, gururdur, namustur bayrak ve sancak, aksa da kanım zalimi asla güldürmem. Evlatsız yaşanır ama vatansız yaşanmaz. Vatan sağ olsun, millet sağ olsun, şehidimizin ve şehitlerimizin ruhları şad olsun, mekanları âli olsun" dedi.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 1
  • mesut34 3 yıl önce Şikayet Et
    Allah Rahmet,Mekanını Cennet Eylesin...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
EURO 2024'te Tadic'li Sırbistan'a şok! UEFA'ya şikayet ettiler
İsrail askerinde skandal harita! Sosyal medyada gündem oldu! Türkiye dahil 7 ülke...