Koronavirüsün uğramadığı köy: Gökpınar Köyü

Amasya’nın Taşova ilçesindeki Gökpınar köyünde izolasyona verilen önemle bugüne kadar herhangi bir koronavirüs vakasına rastlanılmadı

Koronavirüsün uğramadığı köy: Gökpınar Köyü
Koronavirüsün uğramadığı köy: Gökpınar Köyü
GİRİŞ 15.05.2021 09:22 GÜNCELLEME 15.05.2021 13:12
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Amasya'nın Taşova ilçesine bağlı 40 haneli 50 nüfuslu Gökpınar köyünde şimdiye kadar hiç korona virüs vakasına rastlanmazken, köy sakinleri ise virüs tehlikesine karşı kent merkezine dahi inmiyor. Köyün tüm alışverişini köy Muhtarı Metin Şahin yapıyor. 
 

Prematüre doğan koronalı ikizler annelerine bayram sevinci yaşattı!


Virüsün gezdiği yok

Gökpınar Köyü Muhtarı Metin Şahin, "Koronavirüs ülkemizde 2020 Mart ayında görülmeye başladı. Bizler o tarihten itibaren sıkı bir tedbir alarak, köyümüzü bu beladan korumaya çalışıyoruz. Biz köyümüze hali hazırda virüs, vaka yok. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi, çok dikkat ettik. Dezenfektan dağıttık, kolonya dağıttık, maske dağıttık, hala da dağıtmaya devam ediyoruz. Biz köyümüzü bu şekilde korumaya çalışıyoruz. Hali hazırda vakamız yok. Dışarıdan köyümüze gelen vatandaşlarımıza 14 gün evlerinde kalmalarını öneriyoruz. Virüsün gezdiği yok. Olduğu yerde duruyor. İnsanlar gezdiriyor bunu. İnsanlar da biraz kendilerine dikkat ettikten sonra sıkıntı yok. İnsanlara da şunu öneriyorum: Uzak durun, mesafenizi koruyun, maskenizi takın. Bu kadar basit” dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • Mehmet 3 yıl önce Şikayet Et
    40 hane 50 nüfus vaybe hale bak sen.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'nun sözlerine yanıt!
EFES-2024 Tatbikatı'nda özel kuvvetlerden "sızma harekatı"