18 yıl gözü gibi baktı, hayatını kaybedince yaptığı şok etti!

Bursa’da 18 yıl beslediği posta güvercini hayatını kaybedince büyük acı yaşayan hayvansever acısını hafifletebilmek için ölen posta güvercinini dondurdu.

18 yıl gözü gibi baktı, hayatını kaybedince yaptığı şok etti!
18 yıl gözü gibi baktı, hayatını kaybedince yaptığı şok etti!
GİRİŞ 18.05.2021 10:43 GÜNCELLEME 18.05.2021 10:56
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Bursa’da Ali Şahin isimli hayvansever 2002 yılında kendi kümesinde dünyaya gelen Maviş isimli posta güvercinini 18 yıl boyunca besledi. Aralarında diğer kuşlara göre farklı bir sevgi bağı oluştuğunu dile getiren Ali Şahin, bunca yıl çok güvercin ve başka tür hayvanlar beslese de Maviş’in yerinin ayrı olmasından dolayı böyle bir karar verdiğini ifade ediyor. Halen Bursa’da petshop işleten Ali Şahin’in kuşlara olan sevgisinden dolayı iş yerinin ismi de sosyal medyada bir dönem gündem olan ‘Arnavut Şevket’  lakaplı Şevket Kopal’ın kanaryaları anlatırken ‘çipet-pet-çipet-pet’ sözlerinden geliyor geliyor.  Çipet Petshop’u kardeşi İbrahim Şahin ile işleten Ali Şahin, dükkanında dondurttuğu Maviş’i gözünün önünden bir an olsun ayırmıyor
 

Bilecik'te bir köyde 650 kiraz ağacı 1 yıllığına kiralandı!


Posta güvercinini 18 yıldır besliyor

18 yıldır beslediği posta güvercini Maviş’i anlatan Ali Şahin, “2000 yılında kendi güvercinlerimin yavrusu olarak dünyaya geldi. Aramızda çok güzel bir bağ oldu. Maviş’i İstanbul’dan saldığımız zaman bile Bursa’ya yuvasına geri döndü. Bu güvercinlerin özelliklerinden biri de budur. 2018 yılında Maviş yaşlılığa bağlı öldü. "Ben de ne yapsam" diye düşündüm ve kuşu dondurtma kararı aldım. O günden beri de benim için halen yaşıyor diyebilirim. Kendisini çok özlüyorum. Birçok hayvan beslediğim, halen besliyorum ama onun yeri ayrı” dedi. Kardeşi İbrahim Şahin de iş yerinin isminin kuşlardan geldiğini Maviş’i çok sevdiklerini ve özlediklerini ifade etti.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 2
  • ahmet 3 yıl önce Şikayet Et
    Allah akıl fikir versin
    Cevapla
  • vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
    bişey var diye tıkladım bende , editör bunun neresi şok etti iyice magazine bağladınız işi maraba televole
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Köpeklerin öldürdüğü Mahra'nın babası bir kez daha yandı: Öldüğünde hiç üzülmedim
ABD'nin 300'e yakın askeri 15 Eylül'e kadar Nijer'den çekilecek