Anneannesine özendi, 6 yaşında Kuran-ı Kerim öğrendi!

Isparta'da yaşayan 6 yaşındaki Ümran Kınalı anneannesiyle birlikte başladığı kursta heves ederek Kuran-ı Kerim okumayı öğrendi. Kınalı kendisi gibi küçük arkadaşlarına da Kur'an okumayı öğrenmelerini tavsiye etti.

Anneannesine özendi, 6 yaşında Kuran-ı Kerim öğrendi!
Anneannesine özendi, 6 yaşında Kuran-ı Kerim öğrendi!
GİRİŞ 04.06.2021 14:36 GÜNCELLEME 04.06.2021 14:37
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Isparta'nın Mehmet Tönge Mahallesi’nde ikamet eden ve anne-babası çalıştığı için anneannesinin baktığı 6 yaşındaki Ümran Kınalı, heves ederek başladığı Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğrendi. 4 yaşındayken anneannesi Sebahat Kırmızı’nın yanında Kur’an kursuna giden Kınalı, daha sonra mahallede açılan İl Müftülüğü 4-6 yaş grubu Kur’an kursuna başladı. Kınalı, anneannesinin de yardımıyla Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenirken, arkadaşlarına da bu konuda tavsiyede bulundu

Görme engelli 3 kardeş televizyondan dinleyerek hafız olduGörme engelli 3 kardeş televizyondan dinleyerek hafız oldu


Arkadaşlarıma Kur’an-ı Kerim okumalarını tavsiye ediyorum

Ümran Kınalı, anneannesi ile evde Kur’an okuduğunu belirterek, “Öğretmenimle de Kur’an-ı Kerim okumayı pekiştiriyorum. Merak ettim, anneannem bana öğretti sonra kursa gittim. Kursumu, öğretmenimi ve arkadaşlarımı çok seviyorum. Arkadaşlarıma Kur’an-ı Kerim okumalarını tavsiye ediyorum” dedi.

 
Benimle kursa gelir, sürekli soru sorardı

Anneanne Sebahat Kırmızı, kendisinin kursa giderken Ümran’ın da geldiğini ve kendisine sürekli ‘Anneanne şöyle mi, böyle mi’ diye sorular sorduğunu söyledi. Kırmızı, “Ben kursa gidiyordum. Mahallemizde kursumuz açıldı. Çocuklarımız ve mahallemiz için çok güzel oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tüm anne ve babaların çocuklarını bu kurslara göndermesini istiyorum. Ben kursa gittiğim için açılan kursa götürdüm. Çok güzel gelişti. Pandemi ortamında eğitim evden devam etti. Şükür başarabildik. Gücüm yettiği kadar ben de çalıştırıyorum” dedi. 
 

Kur’an-ı Kerim’i okumayı gayreti ve sabrıyla başardı

İl Müftülüğü 4-6 yaş grubu Kur’an Kursu eğitmeni Tuğba Poyraz da bu yaş grubuna verilen dini eğitimin müstakil bir din dersi şeklinde anlaşılmaması gerektiğini söyledi. Poyraz, “Din eğitimindeki amacımız öncelikle öğrencilerimize Hz. Peygamberimizin de yaptığı gibi sevgi, saygı, hoşgörü, değer verme, adaletli olma, doğru sözlü olma, selamlaşıp hal hatır sorma gibi değerleri çocuklarla olan doğal ilişkilerinde onlara kazandırmaya çalışmaktır. Bunun yanında gerekli olgunluğa erişmiş öğrencilerimiz Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğrenebilmektedirler. Ümran da bu öğrencilerimizden birisi. Gayreti ve sabrı ile Kur’an-ı Kerim’i okumayı başarmıştır, 40 hadisimizi ezberlemiştir. 4-6 yaş arasındaki tüm çocuklarımızı kayıt dönemlerinde kurslarımıza bekliyoruz” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • gündüz 4 ay önce Şikayet Et
  maşallah diyelimama 6 yaş erken değil ki 4 yaşında 5 yaşında kuan öğrenen çok yavrumuz var
  Cevapla
 • adım... 4 ay önce Şikayet Et
  arkadaşlar öğrenip unutmamak çok önemli yoksa bende şu anda çok hızlı yasin i şerif okuyorum ama hep tekrar yapıyorum
  Cevapla
 • gsli 4 ay önce Şikayet Et
  maaşallah Allah kabul etsin
  Cevapla
 • Öğretmen 37 4 ay önce Şikayet Et
  O da bir şey mi ? Benim oğlum 4 yaşını yeni doldurmuştu Kur'anı Kerimi öğrendiğinde . Ayrıca kendi kendine okumayı da sökmüştü.
  Cevapla
 • Ayarcı 4 ay önce Şikayet Et
  Maaşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Özlem Türeci: Turkovac salgının aşılmasına yardımcı olacak
Son dakika: Biden'dan büyük tehdit! Saldırırlarsa savunacağız