Adıyamanlı kasap askıda et uygulamasıyla takdir topladı!

Adıyaman'da kasaplık yapan Zeynal Abidin Dinç, iş yerinde başlattığı askıda et uygulamasıyla hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevi görüyor

Adıyamanlı kasap askıda et uygulamasıyla takdir topladı!
Adıyamanlı kasap askıda et uygulamasıyla takdir topladı!
GİRİŞ 28.04.2021 12:23 GÜNCELLEME 28.04.2021 12:44
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Adıyaman'da 30 yıldır kasaplık yapan Zeynal Abidin Dinç, 10 sene önce sosyal sorumluluk bilinciyle bir çalışma başlattı. İş yerine üzerinde "Askıda et" yazılı kutu koyan Dinç, hayırseverlerin bağışlarıyla ihtiyaç sahiplerine katkı sağlamaya başladı.

Görme engelli Emre dinleyerek Kuran-ı Kerim'i öğrendi, 2,5 yılda hafız oldu!


Hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevi görüyor

Zeynal Abidin Dinç, hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevi gördüğünü söyledi. Dinç, hayırseverlerden aldığı hayırları ihtiyaç sahipleriyle buluşturmanın mutluluğunu yaşadığını aktararak, "Müşterilerimiz alışveriş yaptığı esnada para üstlerini bağış kutusuna bırakıyor. Bizler de her cuma günü kutuyu açıp ne kadar birikmişse ona karşılık gelen eti ihtiyaç sahiplerine teslim ediyoruz. Kurban veya adak bağışı yapanlar da oluyor, onları da dağıtıyoruz." dedi.

İhtiyaç sahiplerini arayıp davet ediyoruz

Ramazan ayında bağışların daha da arttığını ifade eden Dinç, "Muhtarlar ile kendi belirlediğimiz aileler var. İhtiyaç sahiplerini telefonla arayıp dükkana davet ediyoruz. Bazen de bizler dükkanımızı kapattıktan sonra kendi araçlarımızla gidip etleri ailelere teslim ediyoruz." diye konuştu.

Yardımı yaparken çok hassas davranıyoruz

Dinç, yardımı yaparken çok hassas davrandığını anlatarak, "Bu uygulama sayesinde birine bir şey verdiğimizde veren alanı, alan da vereni görmüyor. Bu konuda ilginç bir durum da yaşadım. Baba ile oğulun arasında ufak bir tatsız mesela vardı, konuşmuyorlardı ancak oğlu babasına yardım etmek istedi. Gelip kurban bağışladı, biz de onu kesip dağıtımını yaptık. Babasının da ihtiyacı vardı, bir paket de ona ben götürdüm. Hayırsever ile ihtiyaç sahibi baba ile oğul bile olsa birbirini görmüyor." sözlerine yer verdi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 1
  • yusuf 3 yıl önce Şikayet Et
    Allah kabul etsin hayırlarınızı
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Egemenliğe 146. halka - 29 Mayıs 2024 gazete manşetleri
BM: İsrail'in Refah'ta kampa düzenlediği saldırıda en az 200 kişi öldürüldü