Ailesi için pişirdiği köy ekmekleri kazanç kapısı oldu!

Sakarya'nın Taraklı ilçesinde yaşayan 68 yaşındaki Hatice Eskioğlu taş fırında pişirdiği köy ekmeklerini yöresel ürünler pazarında satarak aile ekonomisine katkı sağlıyor.

Ailesi için pişirdiği köy ekmekleri kazanç kapısı oldu!
Ailesi için pişirdiği köy ekmekleri kazanç kapısı oldu!
GİRİŞ 10.06.2021 12:09 GÜNCELLEME 10.06.2021 14:04

Sakarya'nın Taraklı ilçesi Hacımurat Mahallesi'nde oturan 3 çocuk annesi Eskioğlu, ailesi için pişirdiği ekşi mayalı köy ekmeğini 10 yıldan bu yana belediye eski garajında kurulan yöresel halk pazarında ilçe halkının beğenisine sunuyor. Bir buçuk kilogramdan fazla gelen ekmekleri gelir kaynağına dönüşen Eskioğlu günde ortalama 25 ekmek yaptığını söyledi

70 yaşındaki Yakup amca 54 yıldır çubuklu pijama ve gömlek dikiyor!70 yaşındaki Yakup amca 54 yıldır çubuklu pijama ve gömlek dikiyor!
Girişimcilik 15 yıl önce başladı

Ekmekleri, çocukken annesinden gördüğü gibi yaptığını anlatan Eskioğlu, "Akşamdan maya çoğaltıyorum, sabahın erken saatlerinde kalkıp hamuru yoğuruyorum. Yaklaşık iki saatte ekmeklerim pişiyor." ifadesini kullandı. Eskioğlu, yaklaşık 15 yıl önce Taraklı'nın kadın girişimcisi olarak gözleme ve dokuma yaptığını aktararak, şunları kaydetti: "Hayatımda hiçbir zaman boş vaktim olmadı. Hep hayatım başarıdan başarıya koşmakla geçti. Artık yorulmaya başladım ama yine de boş durmayarak ekşi mayalı köy ekmeği yapıyorum. Sağlığım el verdiği sürece yapmaya devam edeceğimi umut ediyorum. Müşterilerim benden memnunlar, ben müşterileri aramıyorum. Aranan biri olduğum için çok mutluyum."

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Hamas: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerinden gurur duyduk
İsrail ordusu İran'a misillemenin türüne karar verdi iddiası