Kimliğini kaybetti hayatı karardı! Batmış bir şirket sahibi oldu

Arnavutköy’de bir temizlik işçisinin cüzdanını kaybetmesiyle birlikte hayatı kabusa döndü. Adına şirket kurulan talihsiz adamın üzerine binlerce TL’lik borç yıkıldı.

Kimliğini kaybetti hayatı karardı! Batmış bir şirket sahibi oldu
Kimliğini kaybetti hayatı karardı! Batmış bir şirket sahibi oldu
GİRİŞ 20.06.2021 11:03 GÜNCELLEME 20.06.2021 11:03
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Olay, geçtiğimiz aylarda Arnavutköy Hadımköy Mahallesi'nde meydana geldi. Arnavutköy Belediyesi'nde temizlik görevlisi olarak çalışan 2 çocuk babası Bilal Ersöz, sokakların temizliğini yaptığı esnada içinde kimliği olan cüzdanını kaybetti. Cüzdanı kaybolan temizlik işçisi, daha sonra karakola giderek kimliğinin kaybolduğunu bildirdi. Aylar sonra kapısına gelen tebligat ile şok olan Bilal Ersöz, üzerine açılan bir şirket ve şirkete ait binlerce TL’lik borç batağı ile karşı karşıya kaldı.

Sınava gireceği gün annesini kaybetti, sınavı onun için kazandı!Annesini kaybetti, sınavı onun için kazandı!

“ZOR DURUMDAYIM”

Kimliğini kaybettikten sonra hayatı kabusa dönen Bilal Ersöz, “2017’den 2019’a kadar Arnavutköy Belediyesi Çevre Koruma temizlik işlerinde Hadımköy bölgesinde çalışıyordum. 2019 döneminde kimliğimi kaybettim. Kayıp ilanı verdim ve emniyetten tutanak tutturdum. Bir ay sonra Nüfus Müdürlüğüne gidip kimlik başvurusu yaptım ve bir buçuk ay sonra yeni kimliğimi teslim aldım. O dönemde benim adıma şirket kurulmuş ve kimler tarafından kurulduğunu bilmiyorum. Kimlik kimin eline geçti, kimler tarafından şirket kuruldu bilemiyoruz. Hazine ve Maliye Bakanlığından tebligat zarfı geldi. Ben kendilerine gittiğimde ne olduğunu öğrendim ve müfettişimize 'Biz böyle bir şirket kurmadık. Ben bundan önce de Arnavutköy Belediyesinde çalışıyordum, kimliğimi kaybettim, tutanağımızı da tuttuk' dedim. Daha sonra Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulundum. Müfettişlere sorduğumda bu nasıl olmuş diye, şirketin açılış tarihinden kapanış tarihine kadar olan her şeyi gösterdiler bana. Bir dünya borç çıktı. Adıma binlerce TL’lik naylon fatura kesilmiş. Ben zor durumdayım, çocuklarım, ailem zor durumdayız. Benim bu borcu ödeyecek inanın durumum yok. Ne olur birisi bana yardım etsin” dedi. 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 4
 • ,Y. A... 1 ay önce Şikayet Et
  Alo, Devlet baba, çocuklarına eşit davran. Bak kardeşimiz mağdurum diyor, şimdi Babalık zamanı. O hainleri bulup cezalandırmak senin görevin...
  Cevapla
 • adil 1 ay önce Şikayet Et
  işin içinde memurlarda vardır başka türlü imkansız kredi istiyorsun lefil istiyor o yıla ait varsa maliye veya çalıştığın iş yerne ait iş bandosu istiyorlar bu kadar kolay mı bunlara kredi veren bankalar maliyecileri araştırmaları lazım
  Cevapla
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  Parmak izi olmalı.Yapılacak böyle şirket aç ,kredi çek,v.s... tarzı işlemlerde
  Cevapla
 • Sara 1 ay önce Şikayet Et
  Ben bankadan kendı hesabımdan para çekmeye gidince adam benim nerdeyse parmak izimi alcak, ama kayıp yada çalınmış bir kimlik özerinden nasıl bu kadar kolya olabiliyor anlamadım, kaldı ki rmsen bir başvuru yapsan senden onlarca döküman kefil vs isiyorlar , Biri ban yardımcı olabilir mi nasıl oluyor bu böyle ?
  Cevapla
DİĞER HABERLER
The Jerusalem Post: Ne yani, şimdi Türkiye ile dost mu olacağız?
1 Ağustos 2021 gazete manşetleri