50 TL'lik kömür torbasından servet çıktı! Gramı 370 TL

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde yaşayan Yakup Ermiş isimli vatandaşın kış aylarında yakmak için aldığı kömür torbasından 8 kilogram göktaşı çıktı.

GİRİŞ 06.09.2021 20:00 GÜNCELLEME 06.09.2021 20:27
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Olay, Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde yaşandı. Yakup Ermiş isimli bir vatandaş iddiaya göre Rusya’dan ithal edilen kömürlerden aldığı 50 kilogramlık torbada ağırlığı şüphe uyandıran taşı atmayarak kömürlerden ayırdı.

Daha sonra yıkayıp kömürü aldığı şirketi arayarak kömür torbasında taş çıktığı için şikayette bulundu. Evine misafirliğe gelen arkadaşına durumu anlatan Ermiş, arkadaşının göktaşı şüphesiyle mıknatıs testi ile taşı deneyerek yapıştığını görünce, taşın bir parçasını kırarak teste gönderdi

Seyahatte yeni dönem! Tek doz aşı da yetmiyorSeyahatte yeni dönem! Tek doz aşı da yetmiyor

İstanbul'da işçiyken memleketine dönerek kendi işinin patronu oldu!İstanbul'da işçiyken memleketine dönerek kendi işinin patronu oldu!
1 MİLYON YILLIK OLDUĞU SÖYLENİYOR

Araştırmaları sonucunda göktaşı olduğunu öğrenen Ermiş, bu kez şikayetini geri çekerek göktaşı için alıcı aramaya başladı. Gramı 45 dolara yakın olduğunu belirten Ermiş, ciddi alıcılarla pazarlığa çıkacağını söyledi. Ermiş, “Kış hazırlığı yapmak için kömür siparişi verdik. Yaklaşık 6 ay önce gelen kömür siparişinden torbaları açarken bu taşın farklı olduğunu hissetim. Arkadaşlara sordurdum, normal bir taş olmadığını ve kömür de olmadığını söyledi. Daha sonra bizde kendimize göre araştırmalarımıza başladık. Kömür ticareti yapanlar Rusya’dan geldiğini söyledi. Numunesini alıp bilen insanlarla önce Ankara’ya daha sonra farklı şehirlere 8’şer gram olarak gönderdim. Laboratuvar sonuçlarında yüzde 81 oranında demir çıktı. Daha sonra altın ile test yaptık, sürtme sonucu elektriklenme oldu. Sonrasında televizyona yaklaştırdık renk değiştirdiğini gördük. Mıknatısı da yaklaştırdığımızda kendisini rahatlıkla tutmakta. Göktaşı hatta 1 milyon yıllık olduğu söyleniyor. Biz bunu satacağız, faydalanalım. Yapmış olduğumuz araştırmalara göre gramı 45 dolara kadar değiştiği söylenmekte. Biz burada aç gözlülük yapma peşine düşmeyeceğiz. Fazlada fiyatını düşürmeyeceğiz. Maksat biz ve çevremiz faydalansın. Numunelerde gram olarak eksildi, şuanda ham olarak net 8 kilogram. Ele alındığında kendi boyutundan daha ağır olduğunu hissedebiliyorsunuz. Kömürü aldığımda torbası 50 TL idi. İşin ilginç tarafı şaşırmakla beraber tepki gösterdim, bizi kandırdılar dedik firmayı aramak aklıma geldi, araştırma sonucu göktaşı olduğunu görünce öfkemiz yerini sevince bıraktı” dedi.

Kömür aldı, göktaşı çıktı

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 21
 • mmed 1 yıl önce Şikayet Et
  Demir ve madenlerin kaynağı uzay, demiri indirdik ayetini hatırlayın.
  Cevapla
 • hıghlander 1 yıl önce Şikayet Et
  göktaşlarının çeşitleri var. O taş bir kaç milyon,hatta bir kaç 10 milyon dolar da olabilir.dikkatli olun satarken.
  Cevapla
 • tas-devri- 1 yıl önce Şikayet Et
  eskiden istanbulun taasi topragi altindi simdilerde ise gögün göktasi tasi altin degerinde
  Cevapla
 • Adiyaman beloren 1 yıl önce Şikayet Et
  I tasdan bizim koyde tonlarca var
  Cevapla
 • Hacıwatt 1 yıl önce Şikayet Et
  Kıskanma, topla sende sat
  Cevapla
 • FATİH 1 yıl önce Şikayet Et
  sırf demirmiş....hurdacıya ver ondan başka alan olmaz;)))
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Rusya'dan flaş petrol kararı: Sadece o ülkelere satacağız
MSB'den duygulandıran paylaşım! Vasiyetiniz vasiyemizdir...