Yapımı için 10 bin TL istediler! Eşi için kendi elleriyle yaptı

Ordu'nun Perşembe ilçesinde yaşayan 68 yaşındaki Durdu Okur 45 yıllık eşi olan ve hastalıkları nedeniyle yürüyemeyen Meryem Okur için emekli olduğu marangozluğunu konuşturarak ahşaptan motorlu asansör yaptı.

GİRİŞ 15.09.2021 16:52 GÜNCELLEME 15.09.2021 17:01
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Ordu'nun Perşembe ilçesine bağlı Çaytepe Mahallesi’nde yaşayan 68 yaşındaki Durdu Okur ile 67 yaşındaki Meryem Okur, 45 yıl önce severek evlendi. Şeker hastası olan Meryem Okur’un bir süre sonrasında hastalığı ilerledi. Son yıllarda Alzheimer ile de mücadele eden ve iki dizinde protez olan kadının ayağında da şeker hastalığı nedeniyle yaralar oluştu. 4 ay Mersin’deki bir hastanede tedavi gören kadın, evinin merdivenlerini inemeyince 50 yıllık marangoz olan eşi sanatını konuşturarak, karısına ahşaptan motorlu asansör yaptı. 

İnşaatında işçi olarak çalıştığı kütüphaneye tıp fakültesi öğrencisi olarak geliyorİnşaatında işçi olarak çalıştığı kütüphaneye tıp fakültesi öğrencisi olarak geliyor

 


DIŞARI ÇIKAMADIĞI İÇİN ÇARE BULMAK İSTEDİM

Eşinin şeker hastası olduğunu ve merdivenleri inemediği için çare bulmaya çalıştığını söyleyen Durdu Okur, “Eşim 40 senelik şeker hastası, bir yılı aşkında Alzheimer ile mücadele ediyor, beyninde yüzde 30 küçülme oldu. Şu anda kendisine de pek fazla sahip çıkamıyor, iki dizinde de protez var. Yaklaşık 6 ay önce ayağında şeker hastalığından dolayı yara çıktı. 4 ay boyunca Mersin’de hastanede tedavi gördü, şu anda da tedavisi sürüyor. Kendi kendine hareket edemeyen ve merdivenlerden dolayı dışarıya çıkamayan eşim için bir çare bulmak istedim” dedi. 


 
AHŞAPTAN OLMAZ DEDİLER AMA YAPTIM 

“Sonrasında evimin bir tarafından dışarıya kapı açıp asansör koymak istedim. Bazı ustalar ile görüştüm ancak benden 10 bin TL para istedi” diyen Okur, “Bu rakam bana çok geldiği için kendim ahşaptan yapmak istedim. Yaklaşık 25 yıllık akasya ağaçlarım vardı ve bu ağaçlar ile bu işi yapmaya karar verdim. 500 kilogram yük taşıyan motor kullandım ve asansörü yapmaya başladı. Çok şükür hedefime de ulaştım, çok da orijinal bir şekilde güzel oldu. Görenler de demir olduğunu zannediyorlar. 'Ahşaptan olmaz' dediler ama benim yaptığım çok da güzel oldu” diye konuştu. 

BİZ ÇOK SEVEREK EVLENDİK 

45 yıl önce evliliklerinin aşk ile olduğunu ve halen birbirlerini sevdiğini ifade eden Durdu Okur, “Allah’a şükür olsun eşimin de dışarıya çıkması ve en azından temiz hava alması için bu işi tertipledim. Biz, aşkla severek birbirimizi çok severek evlilik yaptık. Bu zaman içerisinde çok şeylerle karşılaştım ve devam ediyor. Allah kimsenin başına vermesin. Zor durumdayız ama bugünlerimize şükürler olsun” ifadelerine yer verdi. 
 
ALLAH ONDAN RAZI OLSUN

Merdivenleri inemediği için eşinin kendisine böyle bir şey yaptığını ve mutlu olduğunu söyleyen 67 yaşındaki Meryem Okur da, “45 yıllık evliyiz, Allah kendisinden razı olsun. 4 ay hastanede yattım, geri gelince inemedim. Eşim de böyle bir şeyi yapmak istediğini söyledi ve insanlar güldü. Sonrasında yaptı, Allah razı olsun” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Fatih 3 ay önce Şikayet Et
  Güzel görünüyor asansör, yüreğin de güzel o kesin; ama ahşap taşıyıcı olmamış. Taşıyıcısı çelik olmalıydı. Halatlar da kontrol ettirilmeli uzmanına.
  Cevapla
 • zafer gülten 4 ay önce Şikayet Et
  istenirse oluyor,evimin parkelerinden bazıları aşınmıştı,parkeci işçiliğe dünya para istedi,bende işi inada bindirip parkeleri kendim aldım,birkaç metrede parke altına konan koruyucu örtüden.4-5 metrede tozluk,parkeleri yassı tornavida ucu ile söktüm,yenilerini taktım,bayada güzel oldu,yalnız işin acamisi olduğumdan epey zamanımı aldı,ama emekliyim,zamandan çok neyim var,işçilik parası cebime kaldı.sizde yapabileceğiniz işleri kendiniz yapmaya bakın,paranız cebinizde kalsın.ev badanası,musluk batarya tamiri gibi.
  Cevapla
 • isminiz 4 ay önce Şikayet Et
  aynı sarmal halatlı asansörü kapağı açıp kapatmak için kullanıyoruz. Güvenli değil, sık sık halat kopuyor. Bir insan için bu kadar basit güvensiz bir düzenek kullanılmamalı.
  Cevapla
 • ek9 4 ay önce Şikayet Et
  hiç güvenli degil kadını hemen yollama peşinde adam sanki
  Cevapla
 • Musa 4 ay önce Şikayet Et
  Güzel fikir işçilik de güzel yalnız tek halat çok riskli ikinci bir güvenlik halatı olmadan çalıştırmayın derim. Sarmal halat çabuk yıpranır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kiracısının kapısına baltayla saldıran adam konuştu: Tekrar saldıracağım
Hekimoğlu İsmail hayatını kaybetti