83 yaşında fındık topladı, parasıyla kendine mezar yaptırdı

Trabzon’un Arsin ilçesinde yaşayan 83 yaşındaki Menşure Çin, babasından kalan fındık bahçesinde topladığı 200 kilogram fındığı satarak, eşinin yanında kendine mezar yaptırdı..

83 yaşında fındık topladı, parasıyla kendine mezar yaptırdı
83 yaşında fındık topladı, parasıyla kendine mezar yaptırdı
GİRİŞ 09.10.2021 15:36 GÜNCELLEME 09.10.2021 16:04
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Trabzon’un Arsin ilçesindeki Yolüstü mahallesinde yaşayan Menşure Çin, yaklaşık 6 ay önce hayatını kaybeden eşinin yanında mezar yaptırmak istedi. Maddi durumu olmadığı için mezarı yaptıramayan yaşlı kadın bu yıl babasından kalan bahçede fındık topladı. Topladığı 200 kilogram fındığı satan Menşure Çin, bu para ile kendine mezar yaptırdı. Evinin üst kısmındaki fındık bahçesinde eşinin yanında yaptırdığı mezarın başında her sabah dua okuyan Menşune Çin, çocuklarının durumu olmadığı için şimdiden kendi bir mezar yaptırdığını söyledi. 6 çocuğu olduğunu belirten Çin, “6 tane çocuğum var. Çocuklarım durumu olmadığı için mezar yaptırmaya karar verdim. Babamdan bana kalan fındık bahçesi vardı. Oradan bu sene 200 kilogram fındık oldu. O fındığın para ile mezarını yaptırdım. Eşimin mezarını da aynı şekilde yaptırdım. Mezarın yanına gelip Kuran ve dualar okuyorum. Cenabı Allah’a 'Eşimin mekanı iyidir beni de oraya layık eyle yarabbim' diyorum. Mezara baktığımda kendimi kabirde görüyorum. Peygamber efendimizin yanında görüyorum” dedi. 


 
BAZEN MEZARA GİRİP YATIYORUM 

Her sabah kendi mezarının başında dua ettiğini dile getiren Çin, “Bazen mezara girip yatıyorum. Ben oraya gireceğim. Benden iman kuvveti var. Fındıktan aldığım paranın bir miktarınla Afrika’da su kuyusu da açtırdım. Çocuklarım mezarın yapıldığını biliyor. Hepsi bana belki biz erken ölürüz diyorlar. Bu mezarı kendime niyet yaptırdım. Namaz kıldım, Allah’a söz verdim” ifadelerini kullandı. Mezarı yapan mermer ustası Osman Akyasan ise, “Mezar için bir arkadaşımız bizi aradı. Mezar yerinde teyzemiz ile tanıştık. Teyzemiz kendi mezarını yaptırmak istediğini söyledi. Bize ilginç geldi. Teyit için kimin mezarı diye sorduğumuzda kendi mezarım dedi. İnsana tuhaf geliyor. Mezarını yaptık” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 2
  • enes 10 2 yıl önce Şikayet Et
    maşallah teyzeme , 70 yaşında olup da hala orasını burasını gerdirmeye uğraşanlara gelsin... Rabbim hayırlarını kabul etsin.
    Cevapla
  • sami 2 yıl önce Şikayet Et
    Ölüm Allahin emri önemli olan ondan önce hazir olmak cümleten hayirlarda yarisalim
    Cevapla
DİĞER HABERLER
KAAN kalkışta o hareketi neden yaptı? KAAN'ın test pilotu ilk kez açıkladı
Galatasaray'a 30 milyon Euro'luk dünya yıldızı! Transferde Ronaldo detayı.