Doktorların 'uzun yaşamaz,ölür' dediği 3 yaşındaki Rehime şifayı Türkiye'de buldu

Doğuştan iktiyozis(balık pulu hastalığı) hastası olarak dünyaya gelen 3 yaşındaki Azerbaycanlı Rehime Ceyhun'a doktorlar 'uzun yaşamaz ölür' demişti. Dünyanın pek çok yerine başvuran aile minik kızları için şifayı Türkiye'de buldu.

Doktorların 'uzun yaşamaz,ölür' dediği 3 yaşındaki Rehime şifayı Türkiye'de buldu
Doktorların 'uzun yaşamaz,ölür' dediği 3 yaşındaki Rehime şifayı Türkiye'de buldu
GİRİŞ 18.10.2021 11:38 GÜNCELLEME 18.10.2021 11:45
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Mersin’in Silifke ilçesinde, doktorların "uzun yaşamaz ölür" dediği, halk arasında balık pulu hastalığı olarak bilinen nadir görülen bir deri hastalığı olan iktiyozis hastası 3 yaşındaki AzerbaycanRehime Ceyhun, 45 gündür uygulanan tedaviyle iyileşmeye başladı. Baba Dadaşof Ceyhun (36) kızını doğuştan iktiyozis hastası olarak dünyaya geldiğini, Azerbaycan’daki doktorların fazla yaşamaz teşhisi koyduklarını, yinede ümidini yitirmediğini İran ve Rusya’ya doktora götürdüğünü, oradan da bir netice alamadığını anlattı. Dadaşof Ceyhun, Amerika, Fransa ve İngiltere’den de yakınları aracılığı ile doktorlardan bilgiler aldığını ancak bir fayda göremediğini belirtti. 

Yüksek tansiyon nedeniyle gitti! Milyonda bir görülen kitleyi aldırdıYüksek tansiyon nedeniyle gitti! Milyonda bir görülen kitleyi aldırdı
45 GÜNLÜK TEDAVİYLE İYİLEŞMEYE BAŞLADI

En son internette Tuncer Gültang’ın iktiyozis hastalığı ile paylaşımlarını gören Dadaşof Ceyhun Gültang’la irtibata geçtikten sonra Silifke’ye geldiğini söyledi. 45 gün uygulanan çalışmalarla kızının iyileşmeye başladığını belirten baba Dadaşof Ceyhun, Azerbaycan’a mutlu bir şekilde döneceğini söyledi.  Ceyhun, “Bu hastalığın adını bilmiyorduk. Doktora götürdük, doktorlar iktiyozis hastalığı teşhisini koydu. Nadir görülen bir hastalık dediler. Sonra İran’a, Rusya, Amerika, Fransa ve İngiltere’den de bilgiler aldım. Dediler bu hastalık sağlam bir hastalık değil, Tuncer beyi internette ararken buldum. Azerbaycan’dan Silifke’ye geldim. 45 gündür buradayım. İnanmadım çocuğumun iyileşeceğine. Azerbaycan’a geri döneceğim. Kızımın saçlarını tarayabiliyorum. Koltuk altında nemlenme başladı. Yüzünde pullanma kalmadı. Azerbaycan’da bana doktorlar hastalık geçmez demişlerdi. Yüzde biri yaşar demişlerdi. Şimdi mutluyum” dedi.  TEDAVİSİ OLMAYAN BİR HASTALIK DEĞİL

Doktorların vermiş olduğu kremler ve ilaçlarla birlikte yaptıkları çalışmalarla iktiyozis hastası 3 yaşındaki Rehime Ceyhun’un giderek iyileştiğini belirten Tuncer Gültang, “İktiyozis hastalığı bir gen hastalığı değildir. Bunu kesinlikle belirtelim. Tedavisi olmayan hiçbir hastalık yoktur. Yeter ki bilim insanları gönül insanı olsunlar. Gönül insanı olmazsa insanlara fayda yerine zarar verir. Biz elimizden geldiğince gücümüz yettiğince bütün arkadaşlarımızla birlikte bu hastalığa yardımcı olmaya gayret gösterdik. 45 günlük tedavide esas önemli olan burasının havasının neminin ayrı bir özelliği var. Deniz buharı güzel, sıcak güzel. Kremler kullanıldı. Özel sabun yapıldı. Yosundan maske yapıldı. Yosun yağı ile losyon yapıldı. Kabuklar yumuşatıldı. Zaman zaman buhar odasında kaldı” dedi.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Sebahattin 2 ay önce Şikayet Et
    ALLAH CC. Her şeye Kadir' dir. Şifa bulur İnşaALLAH !!!
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Millî Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika yarıyıl tatili açıklaması
Son dakika: Flaş iddia: Yunanistan kara sularında 12 mil talebinden vazgeçti